Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Do Frýdlantu nad Ostravicí se sjela historická vozidla. Nejstarší bylo z roku 1907

Frýdlant nad Ostravicí se stal startem letošní Beskydské rallye. Občanům i návštěvníkům se představilo téměř 170 krásných historických vozidel.

Ryk motorů pohltil Frýdlant nad Ostravicí. Před kulturní centrum se sjely nablýskané veterány, aby zde započaly cestu v rámci letošního ročníku Beskydské rallye. 

“Je to úžasné. Pokaždé se tady setkáváme s tím, že jsou tu veterány. Může nastat spanilá jízda beskydskou krajinou. Všichni své miláčky vyšperkovali, myslím, že to bude nádherné,” řekla starostka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová.

Na letošní 22. ročník dojelo 167 historických automobilů ze sedmi zemí Evropy. 

“Vozový park představuje automobily od začátku motorizace, tzn. náš nejstarší vůz je replika elektromobilu Dora z roku 1907. Potom je tu průřez celou předválečnou výrobou československých i světových automobilů a končíme u sportovních auto z Ameriky ze 70. let,” popsal předseda Turzovského veterán klubu Václav Dostálek.

Beskyd rallye patří k největším setkáním veteránů na Slovensku, v Čechách a střední Evropě. Právě proto si ji každoročně nenechají ujít stovky návštěvníků.

Anketa, návštěvníci akce: 1: “Je to pěkné. Už to tu je asi potřetí.” 2. “Líbí se mi kadillac. Je to výborné.”

Z Frýdlantu nad Ostravicí pokračovala historická vozidla Moravou, pak na Slovensko a svou jízdu zakončila v Malenovicích.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy