Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jako cestování v čase. Frýdlant znovu uctil tradici lidových řemesel

Náměstí ve Frýdlantu nad Ostravicí ovládl tradiční Trh lidových řemesel. Slavnostního zahájení se ujala starostka města Helena Pešatová za doprovodu prvního ministra školství Gustava Habrmana.

“Je úžasné, že už máme 13. ročník Trhu lidových řemesel a stále máme tuto tradici opravdu historických záležitostí. Takže tu můžete potkat tradiční řemesla, která jsou umístěna v parčíku. Máme tu i zvěřinec a mnoho stánků, které představují už zapomenuté záležitosti, jako malování na sklo, batiky...” uvedla starostka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová.

Nejen mezi stánky, ale také na pódiu čekal na lidi bohatý kulturní program v podobě různých vystoupení.

“Je to průřez historií tohoto města, Už teď hraje středověká kapela, kterou vystřídají kejklíři a komedianti, taktéž šermíři, rytíři a žoldnéři se objeví před lidmi. Potom už půjdeme i do té modernější zábavy, kdy večer končíme koncerty známých kapel,” sdělil za Společnost pro zachování kulturního dědictví historie a romantiky Marek Tichý.

Během celého dne měli lidé možnost také ochutnat z nepřeberného množství zajímavých jídel a nápojů připravovaných dle dávných receptur.
AGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 3 800 do 7 600 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků