Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jako cestování v čase. Frýdlant znovu uctil tradici lidových řemesel

Náměstí ve Frýdlantu nad Ostravicí ovládl tradiční Trh lidových řemesel. Slavnostního zahájení se ujala starostka města Helena Pešatová za doprovodu prvního ministra školství Gustava Habrmana.

“Je úžasné, že už máme 13. ročník Trhu lidových řemesel a stále máme tuto tradici opravdu historických záležitostí. Takže tu můžete potkat tradiční řemesla, která jsou umístěna v parčíku. Máme tu i zvěřinec a mnoho stánků, které představují už zapomenuté záležitosti, jako malování na sklo, batiky...” uvedla starostka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová.

Nejen mezi stánky, ale také na pódiu čekal na lidi bohatý kulturní program v podobě různých vystoupení.

“Je to průřez historií tohoto města, Už teď hraje středověká kapela, kterou vystřídají kejklíři a komedianti, taktéž šermíři, rytíři a žoldnéři se objeví před lidmi. Potom už půjdeme i do té modernější zábavy, kdy večer končíme koncerty známých kapel,” sdělil za Společnost pro zachování kulturního dědictví historie a romantiky Marek Tichý.

Během celého dne měli lidé možnost také ochutnat z nepřeberného množství zajímavých jídel a nápojů připravovaných dle dávných receptur.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávyPodané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail