Folklorní soubor Chasička z Frýdlantu nad Ostravicí slaví čtvrt století, takto vypadala oslava

V Kulturním centru ve Frýdlantu nad Ostravicí se konala velká událost. Folklorní soubor Chasička tam oslavil čtvrt století své existence.

“Dnes máme svátek, protože Chasička má narozeniny, 25 let. Vytvořili jsme se v 94. roce, máme tu k nahlédnutí kroniky, fotky a další. Soubor se rozrůstá a já jsem chtěla, aby ti noví členové zažili něco pěkného, aby maminky a vůbec rodiče to všechno viděli,” řekla vedoucí folklorního souboru Chasička Viera Šimonková.

U příležitosti oslav si Chasička připravila pro všechny návštěvníky veselé vystoupení.

“Chasička si připravila pásmo, které se jmenuje U suseda syneček. Je to takové pásmo, kdy se děvčata škádlí s chlapci. Celé to vyústí hranou svatbou. Děti si tak vlastně hrají na svatbu. O to nám jde, aby to vystoupení nebylo příliš strojené, ale aby si děti hrály, zpívaly a tancovaly s radostí. Ten dětský folklorní soubor je založen na tom, že se hraje, zpívá a tančí a ty tance jsou proložené mluveným slovem. Máme děti od první až po devátou třídu, takže od šesti až do patnácti let. Jsou takhle různě propojení, aby si hrály a aby je to bavilo,” popsala vedoucí folklorního souboru Chasička Jana Vaňková.

Vše nejlepší k narozeninám přejeme i my a věříme, že do dalších 25 let vykročí Chasička tím správným směrem a že se jí bude dařit alespoň tak, jako doposud.
Mikuláš Klaudyán: První mapa Čech 1518 / výstava

27.06. 10:00 - 22.09. 16:00
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek-Místek

Společně na Lysou / akce pro rodiny

Zítra 8:00 - 21.09. 4:50
Frýdek-Místek, Ostravice - zastávka

Princezna s dlouhým nosem / pohádka

Zítra 15:00 - 21.09. 4:50
Frýdek-Místek, Altán ve Smetanových sadech, Frýdek - Místek

Dětský domov bl. Marie Antoníny Kratochvílové, Řepiště
Frýdek-Místek
od 17 000 Kč

Detail

Pekařství Řeznictví Kohut s.r.o.
Frýdek-Místek
od 16 000 Kč

Detail

3B INVEST a.s.
Frýdek-Místek
od 20 000 Kč do 23 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků