Folklorní soubor Chasička z Frýdlantu nad Ostravicí slaví čtvrt století, takto vypadala oslava

V Kulturním centru ve Frýdlantu nad Ostravicí se konala velká událost. Folklorní soubor Chasička tam oslavil čtvrt století své existence.

“Dnes máme svátek, protože Chasička má narozeniny, 25 let. Vytvořili jsme se v 94. roce, máme tu k nahlédnutí kroniky, fotky a další. Soubor se rozrůstá a já jsem chtěla, aby ti noví členové zažili něco pěkného, aby maminky a vůbec rodiče to všechno viděli,” řekla vedoucí folklorního souboru Chasička Viera Šimonková.

U příležitosti oslav si Chasička připravila pro všechny návštěvníky veselé vystoupení.

“Chasička si připravila pásmo, které se jmenuje U suseda syneček. Je to takové pásmo, kdy se děvčata škádlí s chlapci. Celé to vyústí hranou svatbou. Děti si tak vlastně hrají na svatbu. O to nám jde, aby to vystoupení nebylo příliš strojené, ale aby si děti hrály, zpívaly a tancovaly s radostí. Ten dětský folklorní soubor je založen na tom, že se hraje, zpívá a tančí a ty tance jsou proložené mluveným slovem. Máme děti od první až po devátou třídu, takže od šesti až do patnácti let. Jsou takhle různě propojení, aby si hrály a aby je to bavilo,” popsala vedoucí folklorního souboru Chasička Jana Vaňková.

Vše nejlepší k narozeninám přejeme i my a věříme, že do dalších 25 let vykročí Chasička tím správným směrem a že se jí bude dařit alespoň tak, jako doposud.
4. Ples pro Frýdek-Místek

24.01. 20:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků