Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Podzimní radovánky ve Frýdlantu nad Ostravicí: děti z mateřských škol uspávaly broučky

Tradiční podzimní akce mají za sebou děti z Frýdlantu nad Ostravicí. Mateřské školy si pro ně připravily uspávání broučků. Pozadu nezůstala ani Tělovýchovná jednota Sokol, která zase přichystala Pochod světlušek.

Mateřská škola Janáčkova pořádá pro své žáčky na podzim řadu akcí. Jednou z nich bylo tradiční uspávání broučků.

“Paní učitelky s dětmi malovaly broučky z oříšků a kamínků. Půjdeme s lampiony přes město k řece Ostravici, kde broučky uspíme písničkou, kterou jsme se ve školce naučili,” popsala zástupkyně ředitelky MŠ Janáčkova Barbora Výmolová.

Anketa, rodiče: 1. “Myslím si, že je to skvělá akce pro rodiče, kteří se tak i seznámí, popovídají si, děti si poběhají, je to super.” 2. “Je to určitě prospěšní akce, jsme rádi, že to školka pořádá.”

Perfektní akci pro děti přichystala i TJ Sokol. Děti si užily pochod světlušek a uspávání broučků a berušek v tak trochu netradičním, ale o to zábavnějším pojetí.

“V našem areálu sokolovny se snažíme pro ten večerní pochod světlušek připravit program a pokaždé něco jiného. Máme kouzelný domeček, ve kterém dnes vytváří broučka s očičky, s křidélky. Vyšlo nám dneska i počasí, máme velký počet světlušek, takže jsme moc rádi, že to takhle vyšlo,” sdělila cvičitelka TJ Sokol Marie Magdoňová.

Anketa, rodiče: 1. “Moc se mi tu líbí, je to pěkné.” 2. “Nejsme tu poprvé, je to úžasné. Děti si to moc užívají.”

Obě akce se nadmíru vydařily a nejvíce potěšily ty, kterým byly určené, a sice ty nejmenší děti.


Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků