Uběhlo 30 let od Sametové revoluce. Ve Frýdlantu si průběh revoluce připomínají výstavou i filmem

U příležitosti 30. výročí Sametové revoluce byla v Kulturním centru slavnostní vernisáží zahájena výstava s názvem Sametová paměť.

Na výstavě se nachází 12 panelů, každý z nich popisuje jedno určité téma. K vidění je zde celá řada dobových fotografií, předmětů i významných artefaktů. Součástí vernisáže byla i projekce dokumentárního filmu, popisujícího průběh revoluce ve Frýdlantu nad Ostravicí.

“Když jsme vytvořili projekt Sametová paměť, tak jsme chtěli přiblížit události těchto historicky důležitých dnů pro novodobé dějiny ČR právě u nás ve Frýdlantu nad Ostravicí, protože všichni víme, co se dělo v Ostravě, v Praze nebo v Brně, ale my se rozhodli zaměřit právě na ten Frýdlant, takže tu výstavu a ten film si v podstatě sami vytvořili přímí účastníci tohoto dění, tzn. zakladatelé občanského fóra, zástupci studentů, lidé, kteří se v té době zabývali samizdatem, autoři fotografií, v podstatě frýdlanští,” uvedla ředitelka Kulturního centra Frýdlantu nad Ostravicí Kateřina Kaiserová.

Anketa, návštěvníci vernisáže: 1.”Je to krásná vzpomínka na to, co jsme tady prožili.” 2. “Vzhledem k tomu, že jsem Frýdlančan a mám to ve vzpomínkách, tak jsem si je docela oživil.”

Výstava potrvá do konce ledna. Shlédnout zájemci mohou i dokumentární film, který měl na vernisáži svou premiéru. Jeho tvůrci se rozhodli poskytnout jej volně ke stažení, a to na webových stránkách www.sametovapamet.cz.
4. Ples pro Frýdek-Místek

Dnes
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

28.01. 19:00
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

Radek Jaroš: Koruna Himálaje / výstava

03.02. 00:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Beskyd Gastro a.s.
Frýdek-Místek
od 19 000 Kč

Detail

Nemocnice ve Frýdku-Místku, příspěvková organizace
Frýdek-Místek
od 20 925 Kč

Detail

KLEMP Šajtar s.r.o.
Frýdek-Místek
od 14 600 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků