Uběhlo 30 let od Sametové revoluce. Ve Frýdlantu si průběh revoluce připomínají výstavou i filmem

U příležitosti 30. výročí Sametové revoluce byla v Kulturním centru slavnostní vernisáží zahájena výstava s názvem Sametová paměť.

Na výstavě se nachází 12 panelů, každý z nich popisuje jedno určité téma. K vidění je zde celá řada dobových fotografií, předmětů i významných artefaktů. Součástí vernisáže byla i projekce dokumentárního filmu, popisujícího průběh revoluce ve Frýdlantu nad Ostravicí.

“Když jsme vytvořili projekt Sametová paměť, tak jsme chtěli přiblížit události těchto historicky důležitých dnů pro novodobé dějiny ČR právě u nás ve Frýdlantu nad Ostravicí, protože všichni víme, co se dělo v Ostravě, v Praze nebo v Brně, ale my se rozhodli zaměřit právě na ten Frýdlant, takže tu výstavu a ten film si v podstatě sami vytvořili přímí účastníci tohoto dění, tzn. zakladatelé občanského fóra, zástupci studentů, lidé, kteří se v té době zabývali samizdatem, autoři fotografií, v podstatě frýdlanští,” uvedla ředitelka Kulturního centra Frýdlantu nad Ostravicí Kateřina Kaiserová.

Anketa, návštěvníci vernisáže: 1.”Je to krásná vzpomínka na to, co jsme tady prožili.” 2. “Vzhledem k tomu, že jsem Frýdlančan a mám to ve vzpomínkách, tak jsem si je docela oživil.”

Výstava potrvá do konce ledna. Shlédnout zájemci mohou i dokumentární film, který měl na vernisáži svou premiéru. Jeho tvůrci se rozhodli poskytnout jej volně ke stažení, a to na webových stránkách www.sametovapamet.cz.
Hudební výlety: Velkolepá komorní hra

Zítra 18:00 - 05.12. 16:06
Frýdek-Místek, Frýdecký zámek, Frýdek - Místek

Hudební výlety: Advent s hlubokými žesti České filharmonie

08.12. 15:00 - 05.12. 16:06
Frýdek-Místek, Kostel Božího těla, Jablunkov

Jiří Stivín a Collegium Quodlibet / koncert

10.12. 19:00 - 05.12. 16:06
Frýdek-Místek, Národní dům, Frýdek - Místek

JEWA, s.r.o.
Frýdek-Místek
od 19 500 Kč do 20 000 Kč

Detail

LAKUM - KTL, a.s.
Frýdek-Místek
od 15 000 Kč

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků