Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V regionu se rozsvěcují vánoční stromy. Ten svůj rozsvítili i ve Frýdlantu nad Ostravicí

Tradičně v pátek před první adventní nedělí rozsvítili vánoční strom ve Frýdlantu nad Ostravicí. Už odpoledne mohly děti posílat svá vánoční přání Ježíškovou poštou.


“Děti si mohly napsat dopis Ježíškovi, který zřejmě opatřili speciálním razítkem a pak už budu muset čekat pod vánočním stromečkem, zdali jejich přání bylo vyslyšeno.Vedle toho tady druhým rokem zvoničku štěstí, kde si lidé mohou po celou dobu adventu zacinkat a přát nějaké přání,” řekla ředitelka Kulturního centra Kateřina Kaiserová. 

Pro návštěvníky jarmarku byl připraven také kulturní program.

“Program, který lidem nabízíme, je většinou tvořen z vystoupení dětí z mateřských školek, základních škol, sdružení a spolků. Kromě toho, že máme program na pódiu, tak od 14 hodin vždy probíhají adventní trhy a tady vedle těch tradičních vánočních věcí v tom přípravném období na Vánoce se se svými výrobky prezentují děti z místních škol. Velmi navštěvované stánky tady mají samozřejmě i naši místní dobrovolní hasiči. Na závěr programu mámě vždy větší vystoupení nějaké hvězdy. Letos jsme pozvali na dvojkoncert Daniela Hůlku a Kamilu Nývltovou,” vysvětlila ředitelka Kaiserová.  

“V minulosti jsme tento program dělali v jiných prostorách, ale nakonec jsme se rozhodli přesídlit to tady na náměstí a jsme rádi, protože to tady má tu správnou atmosféru. Lidé si tuto akci oblíbili, stala se tradiční a opravdu musím říct, že na to hlavní vystoupení nebo ta vystoupení našich dětí je to náměstí plné. Na jarmarku nemáme jen stánky s nějakým občerstvení či výrobky cizích producentů, ale že můžeme lidem nabídnout stánky s výrobky našich dětí,” řekl místostarosta David Pavliska (PRO FRÝDLANT). 

Po 17. hodině si lidé společně odpočítali rozsvícení vánočního stromu. 

“Máme živý strom, který nám letos nedaroval žádný z občanů, ale je to strom z pozemku města. V letošním roce jsme připravili novou výzdobu a zároveň jsme udělali výzdobu i celého města. Věřím, že si to lidé užijou a že ten vánoční adventní čas budou trávit v pohodě a v klidu a budou se těšit na ten samotný štědrý den,” dodal místostarosta. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy