Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Senior vjel autem na chodník, kde zabil ženu. Její dcera je zraněná

Tragická dopravní nehoda se stala ve středu dopoledne ve Frýdlantu nad Ostravicí. Starší muž za volantem osobního automobilu najel na chodník, kde srazil dvě chodkyně.

Nehoda se stala u křižovatky Hlavní ulice s ulicí Padlých hrdinů v centru města. Policisté zjišťují, proč 73letý řidič vozu Audi sjel z cesty na chodník. 

K zásahu vyjela místní záchranná služba a z Ostravy přiletěl vrtulník. Ten se však od nehody vracel bez pacienta. 

"Před devátou hodinou byl operátorům záchranné služby ohlášen střet chodce s automobilem v obci Frýdlant nad Ostravicí. Na místo události vzlétl vrtulník letecké záchranné služby (který byl z letu následně odvolán) a vyjely pozemní týmy z Frýdlantu a Frýdku-Místku. Šestačtyřicetiletá žena byla po kolizi s vozidlem v bezvědomí, došlo u ní k selhání krevního oběhu. První pomoc poskytovali hasiči a čtyři minuty po nahlášení dorazila první posádka záchranářů. Pacientka utrpěla mnohočetná poranění v oblasti hlavy, hrudníku a břicha. Snaha o její záchranu byla marná a žena na místě podlehla svým zraněním. V souvislosti s událostí byla k zásahu povolána tak interventka ZZS, která poskytovala první psychickou pomoc dalším účastníkům nehody," informoval o zásahu mluvčí moravskoslezské záchranné služby Lukáš Humpl.

"Před 9. hodinou došlo k dopravní nehodě s tragickými následky. Řidič (ročník 1947) z dosud nezjištěných příčin vyjel na chodník, kde v té chvíli procházely dvě chodkyně. Žena (r. 1973) utrpěla zranění neslučitelná se životem, kterým na místě podlehla. Druhá žena (r. 1999) byla ošetřena a převezena k lékařskému vyšetření. Její zranění nejsou život ohrožující. U řidiče nebylo zjištěno požití alkoholu. Okolnosti, za jakých k nehodě došlo, se vyšetřují," řekla policejní mluvčí Karolína Bělunková.

Podívejte se na video z roku 2012, kdy řidič po kolapsu sjel ze silnice na chodník v centru Havířova. 

Čtěte také: Žena se podruhé narodila. Auto, které se na ni po nehodě řítilo, zastavil sloup semaforu

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy