Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městský les ve Frýdlantu nad Ostravicí se změní k nepoznání. Vznikne nová lesní stezka

Frýdlant nad Ostravicí připravuje projekt Lesní stezka vyhlídka. Městský les, který se nachází za horskou službou se tak změní k nepoznání a měl by být dokončen snad do konce roku.

"Budeme upravovat celé toto prostředí.  Půjde o doplnění herními prvky, různými odpočívadly, atrakcemi a tato stezka bude mít i takový edukativní charakter," řekla starostka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová.

"Dojde k úpravě cestních sítí tak, aby to mohlo být využíváno pro matky s kočárky, děti s rodinami. Dále dojde k vytvoření různých odpočinkových míst, jedná se o tzv. zastávky. V každé té zastávce je nějaký prvek, který bude mít na sobě část informační, část hrací. Dále tady vznikne učebna, takže i děti, školy se sem budou moct chodit učit. Bude zde také mobiliář, lavičky, odpadkové koše," dodává Eliška Luhanová za atelier Living in green s.r.o.

Projekt je spolufinancován z programu MAS a kvůli podmínkám dotace, musel být pozemek v rámci katastru vyjmut z lesní ochrany.

"Protože se nacházíme na lesním pozemku, tak dojde k částečné výsadbě nových listnatých dřevin, protože i v této lokalitě je velký problém s výskytem kůrovce," dodala Luhanová.

"Budou to většinou původní stromy, jako jsou habry, lípy a podobně," řekl arborista Břetislav Čermák

V současné době probíhá čištění lesa, hlavně kolem nově navrhované stezky, protože tady docházelo k návozu biologického odpadu z okolních domů. 

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků