Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městský les ve Frýdlantu nad Ostravicí se změní k nepoznání. Vznikne nová lesní stezka

Frýdlant nad Ostravicí připravuje projekt Lesní stezka vyhlídka. Městský les, který se nachází za horskou službou se tak změní k nepoznání a měl by být dokončen snad do konce roku.

"Budeme upravovat celé toto prostředí.  Půjde o doplnění herními prvky, různými odpočívadly, atrakcemi a tato stezka bude mít i takový edukativní charakter," řekla starostka Frýdlantu nad Ostravicí Helena Pešatová.

"Dojde k úpravě cestních sítí tak, aby to mohlo být využíváno pro matky s kočárky, děti s rodinami. Dále dojde k vytvoření různých odpočinkových míst, jedná se o tzv. zastávky. V každé té zastávce je nějaký prvek, který bude mít na sobě část informační, část hrací. Dále tady vznikne učebna, takže i děti, školy se sem budou moct chodit učit. Bude zde také mobiliář, lavičky, odpadkové koše," dodává Eliška Luhanová za atelier Living in green s.r.o.

Projekt je spolufinancován z programu MAS a kvůli podmínkám dotace, musel být pozemek v rámci katastru vyjmut z lesní ochrany.

"Protože se nacházíme na lesním pozemku, tak dojde k částečné výsadbě nových listnatých dřevin, protože i v této lokalitě je velký problém s výskytem kůrovce," dodala Luhanová.

"Budou to většinou původní stromy, jako jsou habry, lípy a podobně," řekl arborista Břetislav Čermák

V současné době probíhá čištění lesa, hlavně kolem nově navrhované stezky, protože tady docházelo k návozu biologického odpadu z okolních domů. 
Gulliverovy cesty / představení absolventů divadelní školy

04.04. 17:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

Farana Piano Duo/ Komorní koncerty​

14.04. 19:00
Frýdek-Místek, Historický sál ZUŠ, Frýdek - Místek

Transky, body, vteřiny / představení Divadla P. Bezruče Ostrava

15.04. 19:00
Frýdek-Místek, Kino Vlast, Frýdek - Místek

SRUBY PACÁK s. r. o. - pracoviště Čeladná
Čeladná
od 16 100 Kč/měsíc

Detail

SENIOR DOMY POHODA a.s., Třinec
Třinec
od 16 550 do 20 650 Kč/měsíc

Detail

BRADOP nábytek, s.r.o.
Jablunkov
od 20 000 Kč/měsíc

Detail

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků