Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlant nad Ostravicí má zodpovědné občany. Město jim děkuje

Koronavirová pandemie občany Frýdlantu zaskočila, ale zároveň také spojila a stmelila. Dobrovolníci podali pomocnou ruku a začali vyrábět ochranné štíty, šít a rozvážet roušky potřebným nebo nakupovat seniorům a to není zdaleka vše.

"Své služby nabídli skauti, společnost Sky Paragliders, kteří šijí padáky, paní učitelky z mateřských škol, množství jednotlivců, kteří nás podporovali rouškami, naši thajští boxeři nabídli donášku obědů do naší DPS," Děkuje starostka Helena Pešatová.

Poděkování patří také Frýdlantským zdravotníkům, ošetřovatelkám a pečovatelkám sociálních služeb a v neposlední řadě i hasičům, kteří objížděli celý Frýdlant, Lubno i Novou Ves a informovali obyvatelé o aktuálním dění, takže všem se informace o současné situaci dostala včas.

" Chtěla bych pochválit lidi, za to, že se snaží, nosí ochranné roušky, neshlukují se. Jste úplně úžasní, moc vám děkuji a určitě to všichni společně dáme ," vzkazuje starostka.

Možná právě díky této ohromné solidaritě a přístupu obyvatel, měl Frýdlant nad Ostravicí k 8.dubnu potvrzeny jen 4 případy pozitivně testovaných osob.

"Je nám samozřejmě jasné, že to není konečné číslo, že bude růst, ale pravdou je to, že lidé se chovají zodpovědně," dodal místostarosta David Pavliska.

Město nadále celou situaci monitoruje a veškeré informace najdete na www.frydlantno.cz.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail