Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Probíhá II. etapa rekonstrukce hřbitova ve Frýdlantu nad Ostravicí

Hřbitov ve Frýdlantu nad Ostravicí prochází další rekonstrukcí. Ve druhé etapě bude provedena rekonstrukce bočních chodníků. Stavební práce by mohly být hotovy do jara příštího roku.

Ve Frýdlantu nad Ostravicí před dvěma lety skončila první etapa rekonstrukce hřbitova. Díky ní byly opraveny chodníky a komunikace v hlavním řádu. V dubnu letošního roku, začaly práce na dalších etapách.

"V té první etapě byly realizovány veškeré pojízdné plochy, bylo provedeno nové osvětlení, vodovodní řád byl tady natažen, doplněn mobiliář, odvodnění a ty základní prvky, které jsme potřebovali pro další rozvoj hřbitova a teď v tomto roce pokračujeme," uvedla starostka Helena Pešatová.

Ve druhé etapě projdou rekonstrukcí boční chodníky a upravená bude i zeleň, navíc budou vysázeny i nové dřeviny a doplněn mobiliář.

"Stavba tady probíhá docela za takových složitějších podmínek, protože před lety, jak se zde cesty budovaly, tak do podloží bylo naváženo, řeknu jednoduše, co dům dal, takže vlastně podloží je takové nesourodé. Propadají se nám hroby, souvisí to s odvodněním těch cest, kdy asfaltové cestičky nějak nevsakovali vodu a všechno vlastně chodilo pod hroby a podmáčeli tady tyto konstrukce," sdělil projektant Otmar Voneš.

Rekonstrukce hřbitova neomezuje jeho provoz. Návštěvníci by ale po dobu oprav měli být obezřetní.

"Po hřbitově se bude pohybovat technika, budou zde probíhat práce, to znamená provoz hřbitova i když je neukončený, tak bude hodně omezený a žádáme občany aby dávali pozor, při veškerém pohybu po hřbitově," vzkazuje projektant.

Stavební práce jsou původně naplánovány na dva roky, záležet ale bude na počasí, pokud to klimatické podmínky dovolí, rekonstrukce by mohla skončit nejpozději do jara příštího roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyStřední odborná škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště FM
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

HPF CleanCat s.r.o. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí, kontaktní osoba Ráková Marcela, 596 223 724 (8:00-16:00 hod.),prace@cleancat.cz
Frýdlant nad Ostravicí
od 100 do 100 Kč/hod.

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail