Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

SDH Frýdlant nad Ostravicí má nový hasičský vůz. Řadí se mezi špičku hasičských vozidel.

Sbor dobrovolných hasičů ve Frýdlantu nad Ostravicí má nový hasičský vůz. Toto vozidlo si hasiči sami vyšperkovali a firma jim ho na zakázku vyrobila.

Dobrovolní hasiči z Frýdlantu nad Ostravicí už mají ve své garáži zaparkované zbrusu nové hasičské vozidlo. Na nákup auta se finančně podílelo jak Ministerstvo vnitra, tak generální ředitelství HZS ČR, Moravskoslezský kraj a ze svého rozpočtu na něj přispělo i město.

"Vozidlo je 4x4, je to s nejsilnějším motorem, který zrovna dodává Scanie. Je vybaveno 4 000 litry vody a 240 litry pěnidla. Je tam také vyprošťovací agregát i s nůžkami a vozidlo je vybavené podmetacímy řetězy, které jsou důležité při dopravních nehodách," specifikoval velitel jednotky SDH Frýdlant nad Ostravicí René Polášek.

Slavnostní předání vozu proběhlo přímo před hasičskou stanicí ve Frýdlantu nad Ostravicí

"Této jednotce přeji s tímto vozidlem samozřejmě pouze a jenom šťastné návraty, mnoho kilometrů bez nehod a aby jim technika sloužila a nikdy je nezklamala," popřál velitel stanice Frýdek-Místek Jan Němeček.

"Já bych jim chtěl k tomu pogratulovat, popřát, ať jim auto slouží k účelům, ke kterým bylo vyrobeno spolehlivě, ale možná ve finále co nejméně pro toto město, aby ho tolik nepotřebovali," dodal jednatel společnosti KOBIT - THZ Jan Nožička.

Dobrovolní hasiči z Frýdlantu nad Ostravicí evidují zhruba 120 až 180 výjezdů ročně. I z tohoto důvodu bylo vozidlo vyrobeno přesně podle jejich požadavků.

"Já přeji našim hasičům aby byly s tímto vozidlem, které si sami vyšperkovali spokojeni a pomohli tedy všem, kteří se vyskytly v nesnázích," dodala starostka Frýdlantu Helena Pešatová.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy