Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Městská knihovna ve Frýdlantu nad Ostravicí je opět otevřena. Čtenáři v ní najdou nejen nové knihy

Na městskou knihovnu ve FnO se mohou vrhnout davy. Čtenářům prý knihovna chyběla, když byla zavřená.

Obyvatelé z Frýdlantu nad Ostravicí opět mohou navštívit Městskou knihovnu. Ta je již od 27. dubna, dle nařízení vlády, opět otevřena a těší se na své čtenáře. Při vstupu do knihovny musíte použít dezinfekci, mít na sobě roušku a každá vypůjčená kniha po vrácení projde týdenní karanténou.

Pavla Ručková, ředitelka knihovny: "Na znovuotevření jsme se připravili, myslím si, že výborně. Dodržujeme přísná hygienická opatření. Počítače se dají používat pouze v rukavicích, což je trošku omezení zatím, ale věříme, že se to brzy změní. Rukavice si můžou vzít hned při vstupu do knihovny."

Knihovna v době uzavření především nakupovala nové knihy, ale také vyřazovala knihy staré, které si následně můžete přečíst v létě na koupališti. K dispozici je také online katalog knih, který najdete společně se všemi informacemi na www.knihovnafrydlant.cz

Martina Pavlisková, knihovnice: "Nakupování samozřejmě neskončilo karanténou, pokračujeme v tom stále a čtenáři, kteří sledují náš online katalog, tak tam jsou ty novinky, které jsme nakoupili, můžou si udělat rezervaci z domova a pak si pro tu knížku přijít. Mohli by přijít třeba i s dětmi, protože dětských knížek máme taky dost."

Všechny akce, které knihovna plánovalase přesunují na podzim.

Pavla Ručková, ředitelka knihovny: "Určitě proběhne noc s Andersenem, která se koná tradičně na konci března, nebo začátkem dubna, tak to určitě bude jedna z prvních akcí, která se bude konat a určitě budou pořádané besedy pro děti."

Momentálně v knihovně probíhá výstava pohádkových postav z recyklovaných materiálů, které vyrobily děti z mateřské školky Janáčkova.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyAGRICOOP Třinec a.s., kravín Vendryně
Vendryně
od 19 000 do 20 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 26 000 do 33 000 Kč/měsíc

Detail

Hrtus & Partner s.r.o. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 100 Kč/hod.

Detail