Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Noc kostelů ve Frýdlantu nad Ostravicí. Kostel sv. Bartoloměje otevřel svá zákoutí návštěvníkům

V kostele sv.Bartoloměje ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhla Noc kostelů. Návštěvníci si prohlédli i místa, kam se běžně nedostanou.

Ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhla už tradiční Noc kostelů. Při této příležitosti se otevřely nejen brány kostela svatého Bartoloměje široké veřejnosti, ale také jeho zákoutí, kam se běžně návštěvníci nedostanou.

Roman Macura, farář frýdlantské farnosti: "Dnešní den po celé republice je noc kostelů a také v naší farnosti jsme se rozhodli otevřít náš chrám. Je to taková nabídka zakusit něco, co normálně v běžném provozu člověk nemůže. Především je to věž, do které se člověk normálně nedostane a ty zvony, které teďka slyšíme, tak je vidět jakoby fyzicky z blízka. Kromě toho člověk může vstoupit do sakristie, která je vyhrazena především pro kněze a ministranty."

Součástí Noci kostelů byl program pro děti i dospělé, který vyvrcholil koncertem a společnou modlitbou.

Roman Macura, farář frýdlantské farnosti: "To, že jsme se společně modlili, tak to bylo fajn, protože pro nás křesťany je toto to nejhlavnější, co se týká náboženského života. Setkání se s kristem v Eucharistii to je to největší bohatství, které my křesťané máme."

Zajímavostí Frýdlantské Noci kostelů bylo například čtení božího slova v anglickém jazyce, nebo výstava ikonopisky.

Marta Mecová, písařka ikon: "Ikony se píšou, to není umělecké dílo, je to vlastně z písma svatého, určité úseky ze života svatých. Na desku se napíše modlitba, plus se tam připíše něco z písma svatého, na to se potom nalepí plátno. Když už ta ikona je úplně hotová, tak zajdu za knězem a poprosím ho o požehnání, pro ty, kteří tuto ikonu budou mít."

Letošní Noc kostelů ve Frýdlantu nad Ostravicí provázelo hezké počasí, pokojná atmosféra a spokojenost návštěvníků.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy