Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Uzeniny, koření i sýry. Ve Frýdlantu nad Ostravicí opět proběhly tradiční Farmářské trhy

U Obchodního centra OMMA ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhly tradiční farmářské trhy.

Vynikající uzeniny, spousta koření a kvalitní sýry ze slovenska, to vše a mnohem více nabídli už 5 rokem tradiční farmářské trhy ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Milan Nepustil, moderátor: "Dneska probíhá další akce Slezský rynek, která má mezi sebou různé výrobce, pěstitele. Je to domácí výroba, nebo od prvovýrobců. Máme tady třeba babiččiny sváteční trubičky z listového máslového těsta, máme tady třeba kvalitní uzeniny, tady pražené oříšky, máme tady vždy čerstvou zeleninu, výrobky ze dřeva, zahradnictví."

I přes nepřízeň počasí se prostor před Obchodním centrem Omma zaplnil stánky a bylo z čeho vybírat.

anketa: prodejce: "Máme originál maďarskou papriku, je to z oblasti Kalocsa. máme sladkou, pálivou, uzenou, máme dokonce i zavařené chilli papričky, nebo Habaněra, máme dokonce velmi dobrý extra panenský paprikový olej, máme dokonce i maďarskou hořčici, nebo maďarskou vegetu, no a samozřejmě takzvané Fizery, to znamená sušenou papriku."
anketa: prodejce: "Takže máme tady různé koření, něco pro babičku, něco pro dědečka, pro tchýni čarodějku, takže každý si vybere, pro dětičky cipíska."
anketa: prodejce: "Máme pro vás netradiční výrobky, jako je slaný karamel, slaninový džem, cibulové chutney a různá pesta. Dneska máme banánový chléb se špaldovou moukou."
Milan Nepustil, moderátor: "Děláme také hru o ceny, že si nakoupí ve čtyřech stáncích nad 50,-Kč, potom přijdou zpátky a můžou vyhrát ceny, ty věnují naší prodejci. Přijde deset lidí a dostane deset cen a o tom to je, ten člověk z toho má radost, dostane kus klobásy, dostane kus sýra."

Další farmářské trhy ve Frýdlantu nad Ostravicí se uskuteční už 13.července.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČeská distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

První KEY - STAV, a.s. - pracoviště okres Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 23 000 Kč/měsíc

Detail

Sdružení TULIPAN, z.s. - pracoviště Novodvorská a J. Trnky
Frýdek-Místek
od 6 800 do 8 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry