Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlant nad Ostravicí hostil umělce z Česka, Slovenska i Polska

Celý týden strávili umělci na 6. ročníku Beskydského smaltování ve Frýdlantu nad Ostravicí

Ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhl už 6. ročník Beskydského smaltování. Akce trvala celý týden a zúčastnili se jí členové Dílny uměleckého smaltu nejen z České Republiky, ale také Slovenska a Polska.

Jana Hradilová, členka Dílny uměleckého smaltu: "V podstatě máme volnost tvorby. Já většinou dělám krajinné motivy, no a teď jsem tak duchem na slovensku, takže se mi tam promítají takové ty skanzenovité obrázky, horské chalupy a tak. Ono si člověk vždycky něco promyslí a potom občas zjistí, že to nefunguje tak, jak si to vymyslel, takže někdy je to boj, někdy to jde."

Adam Molenda, člen Dílny uměleckého smaltu: "Líbí se mi tady. Dávám dohromady smalt s mozaikou. Smalt je pro mě něco nového a teprve se ho učím, ale chci v tom pokračovat a chci ho rozvíjet."

Umělci měli na výběr ze čtyř témat a těmi byly myslivost, auta, letadla a volné téma.

Lenka Wernerová, ředitelka Dílny uměleckého smaltu: "Mají svoje buď nějaké vzory, nebo šablony, nebo to, co se jim v hlavě mihne, prostě jsou to umělci, takže je tam velká kreativita. Dělají si různé obrázky velikosti 10 na 10, až 90 na 60. Je poskytnuta i pec, ve které se vypaluje a je poskytnuta i stříkací kabina, kde si můžou ty obrazy stříkat, protože technika smalt je různorodá."

Díla, která umělci vytvořili si můžete prohlédnout v kulturním centru ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy