Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti učí děti a dospělé nejen o ekologii a třídění odpadu

Děti ze ZŠ Komenského uspořádali Den Země pro Beskydy, kde si vyzkoušeli, jaké to být v roli učitele.

Posledního září letošního roku proběhl na Farní zahradě “Den Země pro Beskydy”. Projekt zaměřený na podporu ekologické výchovy u dětí a dospělých pořádala ZŠ Komenského za podpory Moravskoslezského kraje.


Anna Matějováředitelka ZŠ Komenského, Frýdlant nad Ostravicí: "Chceme podpořit eko aktivity u dětí. Plní tady vlastně úkoly, kdy se dozvídají spoustu věcí o přírodě v Beskydech, o třídění odpadu, spolupracujeme se včelaři, kteří mají na ukázku i včely, pak je tady zástupce ochránců přírody Beskydské a přibližuje dětem a dospělým krásné kouty Beskyd."

Pro deváté ročníky ZŠ Komenského to byla hlavně vzdělávací aktivita, protože s organizací celého projektu “Den Země pro Beskydy” pomáhali.


Dita Dostálováučitelka ZŠ Komenského, Frýdlant nad Ostravicí: "Pro ně je to zkušenost, co se týče komunikace s menšími, případně s veřejností a odvedli velký kus práce. Děti jsou samozřejmě nadšené z toho, že bude něco jinak a že jdou do akce, že jsou potřebné."
Anketa: děti ze ZŠ Komenského: "Ráda se pohybuji v přírodě a jsem ráda, že můžu pro ní něco udělat, třeba jak je tady ten Den Země. Mám stánek s kameny a o kamenech povídáme dětem a taky jim ukazujeme, jak ty kameny vypadají, kde se nachází."
Anketa: děti ze ZŠ Komenského: "Já jsem tady na stánku, kde mluvím o slepicích, o tom, jak se chovají, že je chov v klecích."
Anketa: děti ze ZŠ Komenského: "Dozvěděl, že ony když se chovají v kleci, tak se nemůžou tam moc hýbat a tím pádem se tam nemají dobře a to jsem nevěděl."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy