Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti na Základní škole ve Frýdlantu nad Ostravicí mají novou, moderní IT učebnu

Základní škola na ulici T. G. Masaryka je kompletně pokryta wifi signálem a má novou, moderní IT učebnu.

Na Základní škole Frýdlant nad Ostravicí, náměstí T. G. Masaryka proběhla modernizace IT učebny a současně také vybudování konektivity školy. Na projekt získalo město dotaci z 11té výzvy Místní akční skupiny IROP - infrastruktura základních škol.

Pavla Dvořáková, Odbor školství a kultury: "Došlo k vybavení IT učebny a navýšení kapacity ze současných 25 míst na 30 míst a dále byla vybudovaná vnitřní konektivita školy."

Nově je IT učebna vybavena interaktivní tabulí, novými počítačovými sestavami, dataprojektorem a v neposlední řadě 3D tiskárnou. Velkým přínosem pro studenty i učitelé je kompletní zasíťování školy wifi signálem.

Jiří Viktorin, Zhotovitel projektu AUTOCONT a.s.: "Z pohledu standardu konektivity školy jsme plnily důležitá kritéria v rámci podmínek kybernetické bezpečnosti s tím, že ten projekt byl rozdělen na části a to dodávka, instalace a konfigurace virtualizované serverové infrastruktury, dále dodávka a konfigurace síťových přepínačů, aktivních prvků sítě a v té poslední části byly implementovány a nasazeny nástroje pro monitoring a logování síťového provozu a provozu jako takového. Tímto projektem se škola posunula troufám si říct prostě o několik stupínků výše."
Jaromír Horký, ředitel ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, nám. T. G. Masaryka: "Jsem velmi rád, že se nám podařilo prostřednictvím zřizovatele získat novou učebnu IT. Myslím si, že tato učebna trošku přinese vítr do plachet vyučujícím a našemu celému personálu."

Projekt obsahoval také zajištění bezbariérovosti, která byla vyřešena pořízením schodolezu a vybudováním bezbariérové toalety.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků


Sad-Fasad Sistem s.r.o., pracoviště, Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 16 800 Kč/měsíc

Detail

Ing. Petr Bobek - pracov. Horní Tošanovice
Horní Tošanovice
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

"ALPRESS" společnost s ručením omezeným - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry