Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kaple Neposkvrněného početí Panny Marie ve Středisku sociálních služeb projde rekonstrukcí

Říká se, že kaple ve Středisku sociálních služeb je srdcem Frýdlantu. Město si proto myslí, že by si zasloužila nový vzhled.

Středisko sociálních služeb ve Frýdlantu nad Ostravicí v minulých letech prošlo výraznými rekonstrukcemi. Pomyslnou třešničkou na dortu by ale měla být rekonstrukce kaple Neposkvrněného početí Panny Marie.

Jiří Hořínek, ředitel Střediska sociálních služeb: "Vnímám, že tato kaple je jistým klenotem a srdcem Frýdlantu nad Ostravicí a zaslouží si významné pozornosti."
Tomáš Šonovský, architekt: "Každý úplně žasne, jakým způsobem ta kaple je postavená, jak je to nádherná stavba."

Momentálně byly zahájeny práce na projektové dokumentaci. Samotná rekonstrukce by měla začít příští rok.

Tomáš Šonovský, architekt: "Pomocí dronu a speciálních přístrojů jsme vyfotografovali všechny detaily, které máme v té kapli, toto se vše převedlo do výkresové dokumentace. Na základě těchto výkresů jsem udělal architektonický návrh, ze kterého vyplynulo, co s tím udělat. Výsledkem by měl být potom nějaký finanční odhad, ze kterého město usoudí v jakých etapách a krocích by jsme kapli začali spravovat. Součástí té opravy nebude jenom základní oprava, my musíme udělat novou elektroinstalaci, bude ta kaple větrána vzduchotechnikou, my musíme udělat nové opravy vitráží, my musíme zrestaurovat veškeré malby, doplnit novým liturgickým mobiliářem a tak dále."
Jiří Hořínek, ředitel Střediska sociálních služeb: "Pro nás si myslím, že v této chvíli je zásadní získat povolení ke sbírání finančních prostředků. Předpoklad je, že kaple bude multifunkční, takže bude i nadále sloužit pro konání mší svatých, ale rovněž předpokládáme, že se zde mohou konat i různé akce."

Vzhledem k náročnosti prací rekonstrukce potrvá 3 až 4 roky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy