Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Knihovna ve Frýdlantu nad Ostravicí zřídila bezkontaktní půjčování

Chcete si půjčit knihu z knihovny ve Frýdlantu nad Ostravicí? Můžete a dokonce bezkontaktně.

Knihovna ve Frýdlantu nad Ostravicí je až do odvolání uzavřena. Důvodem jsou nařízení vlády spojená s pandemií koronaviru. Půjčování knih je ale nově možné bezkontaktním půjčováním dokumentů.

Martina Pavlisková, knihovnice: "Momentálně můžeme poskytovat služby pouze bezkontaktně, takže naší čtenáři pokud chtějí knížky, tak si je musí předem objednat. Buď použijou náš online katalog, nebo můžou zatelefonovat."

Objednávat si ale nemusíte pouze knihy, které knihovna neustále nakupuje nové, ale také deskové hry nebo audioknihy.

Pavla Ručková, ředitelka knihovny: "V online katalogu je možnost vyhledat si aktuální novinky. Kromě knížek máme taky více, než 120 deskových her. Také máme k dispozici audioknížky pro ty, kteří nechtějí, nebo nemohou nějakým způsobem číst, třeba pro řidiče, tak máme spoustu namluvených knížek. To půjčování bezkontaktní nenahradí ten osobní kontakt samozřejmě a hodně lidí si vybírá očima, tak teď těma očima vlastně musíme být my, knihovnice."

Bezkontaktní vyzvednutí dokumentů v knihovně je velice jednoduché.

Martina pavlisková, knihovnice: "Přijdete, u dveří je zvonek, zazvoníte, my vás pustíme dovnitř a vezmete si svoje nachystané knížky. Samozřejmě můžete vrátit ty, co máte půjčené."
Pavla Ručková, ředitelka knihovny: "Během zavření jsme nezaháleli a podařilo se nám vymalovat nově knihovnu, máme nové nápisy a nový orientační systém, takže už se moc těšíme, až nám dovolí stát zase otevřít a uvítáme všechny nové návštěvníky a zase se potkáme v knihovně."

Knihovna do budoucna plánuje zřídit také rozvoz knih přímo do domu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyPodané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 21 500 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry