Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdlantu nad Ostravicí vznikne nový domov se zvláštním režimem

Ve Frýdlantu nad Ostravicí vznikne z areálu kdysi plánované tiskárny, která byla postavena v roce 1992 nový domov se zvláštním režimem za přibližně 100 milionů korun. Hotový by měl být na jaře roku 2022.

Areál plánované tiskárny ve Frýdlantu nad Ostravicí projde po 29 letech velkou stavební proměnou. Vyroste tady nový domov se zvláštním režimem pro bezmála 90 uživatelů.

Petr Valový, zakladatel Medela-péče o seniory o.p.s.: "Dnes 11.2. byl poklepán základní kámen domova a budou započaty stavby. Uvnitř již začíná probíhat rekonstrukce a věříme, že v příštím roce na jaře budeme moci přivítat první uživatele."
Kateřina Valová, ředitelka Medela-péče o seniory o.p.s.: "Jedná se o domov, který bude pro osoby chronicky duševně nemocné, s alzheimerovou chorobou, parkinsonovou chorobou a po alkoholovou demencí. Je velmi těžké najít nějaké ubytování pro tyto seniory. Senioři u nás v domově tady mají zázemí ubytovací, je o ně postaráno v podstatě ve všech úkonech péče, to znamená hygiena, ubytování, strava, volnočasové aktivity."

Stavba domova vyjde přibližně na 100 milionů korun a je hrazena soukromým investorem, který tak reaguje na vysokou poptávku po této službě. Frýdlant nad Ostravicí tímto domovem rozšíří stávající pětileté působení domova Medela na Ostravici, které má kapacitu 37 osob.

Kateřina Valová, ředitelka Medela-péče o seniory o.p.s.: "Této služby je opravdu v kraji velký nedostatek. V současné době máme nějakých 150 žádostí ještě dalších, na tu kapacitu, kterou máme na Ostravicí."
Helena Pešatová (PRO FRÝDLANT), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Město Frýdlant nad Ostravicí vítá tuto iniciativu, která vede k rozšíření služeb Střediska sociálních služeb. Věřím, že stavba se podaří dokončit v termínu a najdou tady domov nový klienti."

Stavba domova se zvláštním režimem by měla být hotová na jaře v roce 2022.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy