Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci ze ZŠ Komenského ve Frýdlantu nad Ostravicí šijí panenky

Zapojili se tak do projektu UNICEF ČR “Adoptuj panenku a zachráníš dítě”

Děti ze Základní školy Komenského ve Frýdlantu nad Ostravicí se podílí na realizaci nápadu, jak pomoci dětem z rozvojových zemí. V rámci projektu UNICEF s názvem “Adoptuj panenku a zachráníš dítě” žáci ze ZŠ Komenského šijí panenky.

Dita Dostálová, učitelka ZŠ Komenského: "Při distanční výuce došlo k tomu, že jsme v rámci zeměpisu s devátým ročníkem probírali populaci světa, životní úroveň dětí v různých částech země. Po hodině jsem otevřela chat a tam mi přistála informace od jedné žákyně “Paní učitelko, pojďme s tím něco udělat.” Tak jsem přemýšlela, vzpomněla jsem si samozřejmě na UNICEF a na jeho projekt “panenky” a tak jsem Verči odepsala, že se na to má podívat. “Jo, to se mi líbí, paní učitelko pojďme to udělat, pojďme to prostě rozšířit na školu, pojďme se všichni zapojit, pojďme šít panenky.”
Veronika Lavrišinová, žákyně ZŠ Komenského: "Jsme rádi, že v tomhle období můžeme něco udělat, když máme spoustu volného času, tím, že jsme na distanční výuce, tak, že můžem to využít smysluplně a můžeme něco pro někoho udělat. Hodně se mi to líbí a jsem ráda, že se to takhle jako ujalo, ale doufám, že se to ujme ještě víc a doufám, že se zapojí co nejvíc lidí do toho."
Tereza Lhotská, žákyně ZŠ Komenského: "S pomocí celé rodiny jsme se zapojili a ušili jsme zatím tři panenky, ale máme v plánu ještě ušít další. Děláme to proto, že jsem chtěla využít svůj volný čas a chtěla jsem do toho zapojit i rodinu, aby jsme pomohli celému světu."
Veronika Lavrišinová a Tereza Lhotská, žákyně ZŠ Komenského: "Každá panenka představuje jedno dítě, které bude v rámci očkovacího programu naočkováno proti šesti hlavním smrtelným chorobám: tetanu, tuberkulóze, dětské obrně, černému kašli, záškrtu a spalničkám."

Pokud se o projektu “Adoptuj panenku a zachráníš dítě” chcete dozvědět více, navštivte stránky www.unicef.cz.

Veronika Lavrišinová a Tereza Lhotská, žákyně ZŠ Komenského: "Byly bychom rády, kdybyste se do projektu zapojili společně s námi."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy