Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Žáci 1. stupně se po dlouhé pauze vrátili do škol. Testování berou jako hru

Základní školy ve Frýdlantu nad Ostravicí mohli opět přivítat své žáky ve škole. Podmínkou je ale negativní test na Covid-19.

Po dlouhé pauze se v pondělí 12. dubna vrátili žáci 1. stupně k povinné prezenční výuce. Podmínkou přítomnosti dětí ve školách je negativní test na Covid-19 a tak jsou všichni žáci 2x týdně testováni.

Anna Matějová, ředitelka ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, Komenského 420: "Tak musím přiznat, že pro nás to je asi ta nejlepší zpráva, kterou jsme vůbec mohli dostat, protože není asi nic horšího, než škola bez dětí i když je to jenom rotační výuka, ale přece jenom je tady veseleji a děti konečně aspoň se zase setkávají. I učitelé si myslím, že jsou velmi spokojení a rádi, že mají děti zpátky ve škole. Vlastně v pondělí a ve čtvrtek vždycky ty děti otestujeme. Ze zkušeností z minulého týdne vím, že děti to berou jako hru, jako zábavu."
anketa: děti ze ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, Komenského 420: "Testování byla hračka."
anketa: děti ze ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, Komenského 420: "Mě to trochu lechtalo."

Za uplynulý týden navštívilo Základní školu Komenského 160 dětí a z toho pouze jedno dítě bylo pozitivní.

anketa: děti ze ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, nám. T. G. Masaryka: "Celkem to nebylo příjemné, ale jako dalo se to. Nejhorší bylo, že jsem si myslel, že budu pozitivní, ale byl jsem negativní."
anketa: děti ze ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, nám. T. G. Masaryka: "Testování pro mě bylo příjemné."
anketa: děti ze ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, nám. T. G. Masaryka: "Jako bylo to dobré, třepaly se mi u toho nohy, byl jsem trochu nervózní, ale jinak jsem to všechno zvládnul."
Jaromír Horký, ředitel ZŠ Frýdlant nad Ostravicí, nám. T. G. Masaryka: "Testování je velký oříšek, myslím si, že velkým způsobem zasáhla do kompetence učitelů, ale přesto si myslím, že jako díky úsilí všech pracovníků školy se podařilo testování zvládnout v plném rozsahu a že nejsou žádné problémy. Výsledky byly negativní, což jsem velmi rád a myslím si, že po týdnu můžeme říci, že opravdu děti do školy patří, protože domácí a distanční výuka určitě neskýtá takové jako prezenční výuka ve škole."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy