Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Ondřejníku jsou nové lavičky s motivem chráněných zvířat Beskyd

Vyřezali je umělečtí řezbáři v rámci projektu “Za kulturou přes hranice.”

Na Ondřejník se sjela pětice uměleckých řezbářů, všude kolem tak byl slyšet zvuk motorových pil. Konalo se tady totiž Řezbářské sympozium, které se bohužel obejít bez diváků, důvodem je přetrvávající pandemická situace.

Martin Bořuta, umělecký řezbář: "Tvoříme sedací lavice s vyřezávanými prvky po stranách, které zůstanou tady na Ondřejníku a tématem jsou chráněná zvířata Beskyd, které jdou málo vidět, nebo spíše už nejsou normálně tak k vidění, tak ať se to i dětem přiblíží. Tvoříme z dubu, dřevo přijelo od Vizovic z Pozděchova z pily, máme každý dva kusy špalků a řeže to. Je to nultý ročník, uvidíme, jak se to lidem bude líbit a popřípadě navážeme další spolupráci s městem."

V sobotu 24.4. proběhlo slavnostní předání laviček vedení města, které se ale vzhledem k vládním nařízením spojených s pandemií koronaviru odehrálo v komorním duchu.

Pavla Dvořáková, Odbor školství a kultury: "Řezbářské sympozium je součástí projektu “Za kulturou přes hranice,” který je spolufinancován z Fondu mikroprojektů Euroregion Beskydy Interreg Česká Republika - Polsko, jedná se tedy o přeshraniční projekty."

Z projektu “Za kulturou přes hranice” byla opravena i kaplička sv. Antonína Paduánského, která se také nachází na Ondřejníku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy