Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

24.‌ ‌ročník‌ ‌Beskyd‌ ‌rallye‌ ‌ve‌ ‌Frýdlantu‌ ‌nad‌ ‌Ostravicí‌

Pojízdné muzeum na kolečkách, to znamená 115 historických vozidel a 5 historických motocyklů. Takový byl 24. ročník Beskyd rallye ve Frýdlantu nad Ostravicí

Ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhl už 24. ročník Beskyd rallye s podtitulem memoriál Ladislava Dlhopolčeka. Beskyd rallye je přehlídka historických vozidel Beskydskou krajinou.

Jakub Dostálek, PR manažer Beskyd rallye: "Jsme opět rádi, že můžeme být ve Frýdlantě nad Ostravicí. Je to akce, která už má svou tradici a posledních už skoro 10 let se setkáváme právě i v tomto městě, kde jsme našli výborné zázemí a velmi rádi se sem vracíme."

Beskyd rallye se zúčastnilo 115 historických vozidel a 5 historických motocyklů.

Jakub Dostálek, PR manažer Beskyd rallye: "Hlavním lákadlem je samozřejmě pojízdné muzeum na kolečkách. Máme tu v podstatě, co se týká ročníků, tak je tu průřez celého století, od 20 let až po pozdější 70 léta minulého století. Opravdu každé jedno auto, které dorazilo, tak každé jedno je super, každé tu musí být. Takže ať už je to nejstarší vozidlo, kterým je tento rok Tatra 11 z roku 24."

Každé vozidlo i každý motocykl byl jedinečný a má svůj vlastní příběh.

anketa: účastníci Beskyd Rallye: "Přijela jsem s Jaguarem XK150 z roku 61. Je fajn být holka, která rozumí autům víc, než jiné holky, takže si víc rozumím s klukama."
anketa: účastníci Beskyd Rallye: "Bohužel jsme přijeli už novějším vozem, který není úplně tak jako by se dalo říct veteránský, je to Golf cabrio. Doma máme Overlanda, ale ten bohužel nesplňoval už ty podmínky."

Péče o historické vozidlo je vždy náročná, ale to účastníkům Beskyd rallye vůbec nevadí.

anketa: účastníci Beskyd Rallye: "Furt se v tom člověk musí vrtat, je to údržba, údržba, údržba a potom je ta odměna, ta projížďka a potom nějaké to setkání, takhle jako tady u vás, což je teda úplně úžasné, nádhera."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy