Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhl 5. ročník Frýdlantského duatlonu

Součástí duatlonu byl také závod Beskydský šerpa a Den dětí.

Na fotbalovém hřišti ve Frýdlantu nad Ostravicí se v neděli 5. září uskutečnil už 5. ročník Frýdlantského duatlonu.

Martin Kráčalík, Pořadatel Frýdlantského duatlonu: "Jsou to dvě disciplíny. Je to běh, kolo, ale ještě běh. Buď to je závod pro jednotlivce, to znamená, že jeden startuje na běhu, na kole i na běhu a nebo je to štafeta, kdy vlastně jeden člověk běží a druhý jede na kole. Je patnácti kilometrová trasa na kole, běh máme pět kilometrů a ten druhý běh má dva a půl kilometrů."
David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Jsme rádi, že si celá akce nachází stále více příznivců a každý rok tady můžeme přivítat velmi dobré borce, protože ty výkony, které tady ti závodníci na té trati toho duatlonu předvádějí jsou úžasné."

Současně s Frýdlantským duatlonem probíhá na hřišti také závod Beskydský šerpa.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Což je vlastně závod čtyřčlenných týmů v rychlosti výnosu sudu pivního na Lysou horu."
Martin Kráčalík, Pořadatel Frýdlantského duatlonu:"Překvapuje nás to, že každým rokem se ten limit toho Beskydského šerpy posouvá. Jsme zvědaví, co nás čeká příští rok, protože hodina padesát, řádově, je prostě šílený výkon na necelých deset kilometrů s 65kg na zádech."

A aby toho nebylo málo, tak Kulturní centrum Frýdlant nad Ostravicí tady pořádá současně také Dětský den.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Máme tady několik stanovišť. Skákací hrad, dětské dopravní hřiště, taky nějaké takové překážky, zajímavosti a nějaké balanční věci, malování na obličej, je tady opravdu spousta zábav, atraktivit."

V neposlední řadě byl součástí duatlonu ještě tradiční juniorský a rodinný běh.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy