Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zájem o pěstounství rok od roku klesá

Městský úřad ve Frýdlantu nad Ostravicí proto stále aktivně hledá pěstouny pro děti.

Kvůli nedostatku pěstounů pořádá Městský úřad ve Frýdlantu nad Ostravicí ve spolupráci s Krajským úřadem Moravskoslezského kraje každoročně besedu k náhradní rodinné péči. Letos proběhne 23. září v městské knihovně.

Kateřina Illésová, sociální pracovnice pro náhradní rodinnou péči: "Zájemci o problematiku pěstounské péče se dozvědí informace o pěstounské péči, zjistí jaké děti přicházejí do pěstounské péče, jaký je proces posuzování pěstounů a zkušené pěstounky se s nimi podělí o zážitky."

K podpoře pěstounské péče pořádá Městský úřad Frýdlant nad Ostravicí nejen besedy, ale také se podílel na tvorbě 10 videospotů k této problematice a dále k problematice náhradní rodinné péče a péče ústavní.

Renata Volná, vedoucí Odboru sociálních věcí: "Jsme rádi, že brzy se budou moci naši občané s videospoty seznámit na obrazovkách vyvolávacího systému úřadu. Spoty jsou také volně dostupné na webových stránkách www.dejmedetemrodinu.msk.cz"

V rámci kampaně Dejme dětem rodinu je motivovat další ochotné lidi k zájmu o pěstounskou péči, jelikož zájem rok od roku klesá. Například v roce 2020 bylo podáno pouze 55 žádostí o pěstounskou péči.

Kateřina Illésová, sociální pracovnice pro náhradní rodinnou péči: "Pěstouni jsou lidé jako všichni ostatní a přece se zdá, že jsou ohroženým druhem, je jich totiž velice málo. Hledáme pěstouny nejen na dlouhodobou péči pro děti, ale také pěstouny na přechodnou dobu. Většina z nás považuje rodinu za naprostou samozřejmost. Jsou však mezi námi děti, které na svou rodinu čekají."

Pokud máte zájem stát se pěstouny, kontaktujte městský úřad ve Frýdlantu nad Ostravicí, odbor sociálních věcí, kde vám poskytnou veškeré potřebné informace.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyLesní mateřská škola Malina z. s. - Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Bernatský - MyDva Kafé
Střítež
od 140 Kč/hod.

Detail

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry