Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Nová Ves uspořádala den plný soutěží

Jednou z nich byla například nejstarší žákovská soutěž v rámci okresu Frýdek-Místek s názvem Štít Maryčky Magdonové. Ve kterém mladí hasiči z Nové Vsi excelovali.

V sobotu 25. září pořádal Sbor dobrovolných hasičů Nová Ves za podpory města Frýdlant nad Ostravicí hned několik akcí a soutěží. Jmenovitě 15. ročník PS-8 cup, 15. ročník memoriálu Pavlíny Milatové a 43. ročník Štítu Maryčky Magdonové.

Radek Kubala, velitel jednotky SDH Nová Ves: "Což je nejstarší žákovská soutěž v rámci okresu Frýdek-Místek, zároveň je to vlastně 15. ročník memoriálu Pavlíny Milatové, takže je to vlastně soutěž mladých hasičů v požárním útoku. Máme tady zhruba nějakých 35 družstev. Odpoledne tady bude probíhat vlastně tradiční netradiční soutěž PS-8 cup, což je soutěž netradičních družstev v kostýmech."

V soutěži Štít Maryčky Magdonové se nejvíce dařilo právě dorostencům ze sboru dobrovolných hasičů Nová Ves.

Petr Zátopek, vedoucí mladých dobrovolných hasičů Nová Ves: "Dorostenci předvedli čas, který se vymyká všem pravidlům hasičského sportu. Výsledný čas byl 10,87."

A jak taková soutěž vlastně probíhá?

anketa: soutěžící SHD Nová Ves: "Připravíme se, nachystáme si hadice na základně, nachystá se i mašina, nastartuje se, odstřelí nás a my vybíháme, spojíme všechny hadice, nalijeme vodu do savic a mašina pouští vodu do proudnic, které sestřikují terče."
anketa: soutěžící SDH Trojanovice: "Účelem je sestříknout oba dva terče a tím se určí čas."

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů Nová Ves byla také nominována do 11. ročníku Ankety Dobrovolní Hasiči Roku. Pokud by jste chtěli jednotku podpořit, můžete tak učinit na webových stránkách www.adhr.cz.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy