Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravní terminál ve Frýdlantu nad Ostravicí zdobí kovaná hodinová věž

Dopravní terminál ve Frýdlantu nad Ostravicí má nové hodiny. Město nechalo vyrobit hodinovou věž, která má na svém vrcholu čtveřici podsvícených ciferníků.

Hodiny jsou řízené rádiem, což by mělo zaručit jejich přesnost.

Renata Šigutová, tajemnice MÚ Frýdlant nad Ostravicí: “Při tom, jak jsme vymýšleli, jak ozvláštnit tohle to místo, tak jsme si řekli, že určitě všichni lidé, naši občané i turisté budou potřebovat vědět, kolik je hodin. Takže nás napadly hodiny, něco jako londýnský Big Ben. Tak jsem si řekli, něco takového bychom si tady v malém měřítku mohli postavit.”

Místo pro hodinovou věž bylo vybráno tak, aby na ciferníky bylo dobře vidět ze všech stran. Zhotovení se ujal místní umělecký kovář Petr Ševeček.

Petr Ševeček, umělecký kovář: “Máme rádi výzvy, takže to byla taková výzva pro nás, udělat něco nového. Nebylo to nejjednodušší, ale podařilo se nám to. Opracovali jsme trubky v podstatě pod bucharem. Celé je to pronýtované, to znamená i ty trubky jsou přinýtované a vrchní plechové části jsou taky kulatým kladívkem pěkně na mědi a na olovu poklepané.”

Zástupci radnice věří, že hodiny na novém dopravním terminálu budou plnit praktickou, uměleckou i estetickou funkci a lidem se budou líbit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy