Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí proběhl Den otevřených dveří a Drakiáda

Sluníčko svítilo, vítr foukal a tak nic nebránilo Kulturnímu centru a Aeroklubu Frýdlant nad Ostravicí uspořádat tradiční Den otevřených dveří a Drakiádu.

Na frýdlantském letišti proběhl další ročník tradičního Dne otevřených dveří a drakiády. V sobotu 9. října ho uspořádalo Kulturní centrum společně s Aeroklubem a městem Frýdlant nad Ostravicí.

Libor Holub, člen Aeroklubu Frýdlant nad Ostravicí: "Pokud je pěkné počasí, tak vždycky na podzim pořádáme tady tuto soutěž, tak aby v podstatě lidé, kteří jsou tady z Frýdlantu a okolí mohli to letiště poznat i z jiné stránky, než pouze při běžném provozu."

Drakiáda byla rozdělena na dvě soutěžní kategorie a to kategorii draků, které si lidé mohli koupit a kategorii draků, které si vyrobili sami doma, případně 5. října v Kulturním centru.

Libor Holub, člen Aeroklubu Frýdlant nad Ostravicí: "U té kategorie draků, které si mohli postavit sami budeme vyhodnocovat nejhezčího draka, draka, který vylétne nejvýše, draka, který bude mít nejdelší ocas a máme jednu tajnou, kterou vyhlásíme až úplně na závěr. U těch kupovaných jsme udělali pouze jednu soutěž a to je soutěž 4nej, čili drak, který bude nejhezčí, nejvýše, nejdelší ocas a vydrží nejdéle ve vzduchu, tohle potom bude vyhodnocovat naše porota."

Drakiádě a dnu otevřených dveří přálo počasí a návštěvníci si tento den nemohli vynachválit.

anketa: účastníci drakiády: "Lítá to úplně perfektně. Paráda, těšili jsme se už dlouho."
anketa: účastníci drakiády: "No, lítá to úplně úžasně, svítí sluníčko a zároveň fouká, takže je to nádhera, vnučka má radost."
anketa: účastníci drakiády: "Zatím vítr nám přeje, drak drží v kupě, dcerka se snaží, tak si myslím, že to bude všechno v pohodě a že si to užijeme všichni."

Návštěvníci se v rámci dne mohli se svými dětmi zúčastnit i 12 soutěží o hodnotné ceny a užít si i dalšího bohatého programu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy