Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Kulturním centru Frýdlant nad Ostravicí proběhla výtvarná soutěž

Výtvarná soutěž byla pro děti z Mateřských škol na téma “Jezdíme na kole”.

Frýdlant nad Ostravicí pořádá každoročně pro děti z Mateřských škol výtvarnou soutěž. Letos ve spolupráci s BESIPem na téma: “Jezdíme na kole”.

Zdeňka Pohludková, vedoucí odboru dopravy: "Každý rok je na jiné téma, děti potom na základě vyhlášené soutěže kreslí obrázky, nebo vytváří díla."

2. listopadu proběhlo v Kulturním centru Frýdlant nad Ostravicí slavnostní vyhlášení této soutěže.

Zdeňka Pohludková, vedoucí odboru dopravy: "Dnes jsme se tady sešli s Mateřskou školou Janáčkova, Smetanova, Nová Ves a Lubno. Děti namalovaly nádherné obrázky, jsou krásné, děti se snažily a budeme je tady vyhodnocovat. Máme pro děti připravené hodnotné ceny, vyjímečně tam máme ještě dvě práce od dětí, které vypracovaly samostatně a ty dostanou ceny za tu odvahu a snahu."
Matyáš - účastník soutěže: "Rozhodl jsem se ho nakreslit sám, protože se mi to líbilo. Teď bych nakreslil bagr. Mám radost, že jsem vyhrál."

Součástí slavnostního vyhlášení soutěže bylo i představení ilustrátora Adolfa Dudka.

Zdeňka Pohludková, vedoucí odboru dopravy: "Letos máme tady pozvaného pana Dudka, aby dětem ceny předal a má pro ně připravený krátký program. Budou kreslit, budou děti zapojené do celého toho programu."

Frýdlant nad Ostravicí pořádá ve spolupráci s BESIPem každoročně hned několik akcí. Například 1.11. proběhla akce pro seniory s problematikou dopravních nehod na elektrokolech a na příští rok už se organizuje pro děti Základních škol soutěž cyklistů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy