Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Děti z MŠ Janáčkova dostaly mokré vysvědčení

Od listopadu do února se každou středu ze sportovního a relaxačního centra Kotelna ozýval smích dětí.

Děti z mateřské školy Janáčkova navštěvovali pravidelně od listopadu sportovní a relaxační centrum Kotelna ve Frýdlantu nad Ostravicí. Probíhala zde pro ně totiž výuka plavání.

Barbora Výmolová, ředitelka MŠ Frýdlant nad Ostravicí: "Děti se zde učili základním plaveckým stylům, prsa a znak. Paní lektorky si vždycky děti rozdělili do dvou menších skupinek, kde bylo maximálně teda osm dětí, takže se jim plně mohli věnovat."

Kurzy probíhaly každou středu v dopoledních hodinách. 45 minut se děti na lekcích seznamovali s vodou formou různých her.

Barbora Výmolová, ředitelka MŠ Frýdlant nad Ostravicí: "Děti po té lekci ještě měli možnost zajít do whirlpoolky, tam se vyhřát a ještě si říct nějakou básničku nebo zazpívat písničku. Děti se vždycky těšili, nemohli už dospat, rychle posvačili v té školce a šli s paní učitelkou pěšky na to plavání."

Díky tomu, že děti chodili na výuku pěšky, podporovalo to u nich i pohyb a otužování.

Barbora Výmolová, ředitelka MŠ Frýdlant nad Ostravicí: "Přistupovali jsme teda k tomu plavání i tak, že otužujeme děti v těch zimních měsících a můžeme potvrdit, že byla nízká nemocnost podle absence těch dětí. Opravdu všechny děti odchodily pravidelně těch 10 lekcí, málokdy se stalo, že by někdo chyběl."

Po lekcích plavání byly vždy snědené všechny talířky a v postýlkách odpoledne spali i velcí předškoláci. Na poslední lekci čekalo na každého z plavců takzvané mokré vysvědčení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy