Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Turistické informační centrum ve Frýdlantu nad Ostravicí má dlouhou historii

Turistické informační centrum ve Frýdlantu nad Ostravicí funguje už od roku 1998. Toto centrum ale působilo 23 let jako jedna z poboček Beskydského informačního centra Frýdek-Místek. 1.ledna 2021 ale došlo ke změně a Turistické informační centrum se stalo součástí Kulturního centra Frýdlant nad Ostravicí.

Renata Kotalová, pracovnice TIC: "V době, kdy jsme byly zavřeni v rámci opatření proti pandemii, jsme velmi intenzivně pracovali, protože jsme se stali informačním centrem samostatným. Zabývali jsme se tím, že jsme podali několik projektů, které v tuto chvíli realizujeme. Podařilo se nám uspořádat několik komentovaných prohlídek po stopách Frýdlantské litiny a smaltu, které jsou zařazeny do projektu Technotrasa. Připravili jsme spoustu podkladů pro přípravu nových webových stránek, takže tu dobu kdy informační centra byla zavřená veřejnosti jsme myslím strávili velmi intenzivní prací."

Turistické informační centrum ve Frýdlantu nad Ostravicí nabízí návštěvníkům dvě stěžejní služby.

Renata Kotalová, pracovnice TIC: "Jedna z nich je poskytování informací turistům, to znamená, že jim pomůžeme naplánovat jejich dovolenou, doporučíme jim zajímavě turistické cíle, vybavíme je prospekty. Druhá stěžejní služba je prodej vstupenek."

Návštěvníci informačního centra si zde mohou nakoupit také řadu suvenýrů nebo sběratelských předmětů.

Renata Kotalová, pracovnice TIC: "Chtěli bychom vás pozvat k nám do provozovny v přízemí Kulturního centra, v hezkých prostorách foyer. Přijďte, vybavíme vás materiály, vybavíme vás vstupenkami, vybavíme vás radami, takže jste srdečně zváni."
Nahlásit chybu

K tématu


Chystá se prodej Slezského FC

Opavští zastupitelé odsouhlasili memorandum o budoucím prodeji fotbalového klubu Slezský FC. Jedním z vlastníků by se mohla stát slovenská ...

Nejčtenější zprávy