Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Frýdlant nad Ostravicí aktivně hledá pěstouny

Od roku 2025 nebudou moci být umisťovány do ústavní péče děti do tří let věku. Proto Městský úřad Frýdlant nad Ostravicí stále aktivně hledá zájemce o pěstounskou péči.

Městský úřad ve Frýdlantu nad Ostravicí stále hledá zájemce o pěstounskou péči. Zájem oni totiž stále klesá. V Moravskoslezském kraji je více jak 600 dětí v ústavní péči. Od nového roku je platná novela zákona o sociálně-právní ochraně dětí podle které od roku 2025 nebudou moci být umisťovány do ústavní péče děti do tří let věku.

KATEŘINA ILLÉSOVÁ, Sociální pracovnice pro náhradní rodinnou péči: "Pro většinu z nás, znamená pojem rodina něco naprosto běžného, jsou však děti, které na život v dobré a opravdu fungující rodině stále čekají."
HELENA PEŠATOVÁ (PRO FRÝDLANT), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Každé dítě má právo, aby vyrůstalo v rodině, obklopené láskou těch nejbližších. Je smutné, že se nedaří najít dostatek zájemců o pěstounskou péči."
PAVLÍNA ČERVENKOVÁ, pěstounka: "Chtěli jsme teda holčičku, nebo i chlapečka, nám to bylo teda jedno, s nějakým handicapem, které by jinak nemělo šanci se dostat jinde do rodiny. Ta holčička to je takové naše sluníčko, máme ji všichni moc rádi, děti si na ní velice zvykli."

Odbor sociálních věcí ve Frýdlantu nad Ostravicí se už dlouhodobě věnuje propagaci náhradní rodinné péče a aktivně vyhledává zájemce o pěstounskou péči. Pořádá besedy, umísťuje stánky na různé akce a veletrhy a vytváří videospoty k této problematice.

HELENA PEŠATOVÁ (PRO FRÝDLANT), starostka Frýdlantu nad Ostravicí: "Nechceme aby děti vyrůstaly v ústavní péči jen proto, že nemáme dostatek pěstounů. Věřím, že ve městě Frýdlant nad Ostravicí a v jeho okolí jich bude dostatek."

Pokud i vy máte zájem stát se pěstouny, kontaktujte městský odbor sociálních věcí Městského úřadu Frýdlant nad Ostravicí, kde vám poskytnou veškeré potřebné informace.

Nahlásit chybu


K tématu
Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Město Jablunkov - pracoviště
Frýdek-Místek
od 18 780 Kč/měsíc

Detail