Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Co se děje v kapli střediska sociálních služeb, než začne rekonstrukce?

Komentované prohlídky pro veřejnost a výukové programy pro děti.

Jak už od nás víte, kapli ve Středisku sociálních služeb ve Frýdlantu nad Ostravicí čeká rozsáhlá rekonstrukce. Než se tak ale stane, organizují se zde výukové programy pro žáky mateřských a základních škol.

Barbora Výmolová, ředitelka MŠ Frýdlant nad Ostravicí: "Od září 2021 do konce školního roku 2022 děti pravidelně navštěvují místní kapli, kde se vlastně učí poznávat barvy, matematické dovednosti, hrají na hudební nástroje, zpívají, paní učitelky si chystají různé malé vystoupení, chystají si výstavu rozetových oken, paní učitelky vytvořily pohádku o tom, jak se postavila kaple."
Petra Filipová, Odbor školství a kultury, Frýdlant nad Ostravicí: "Například žáci základních škol se při prohlídkách kaple mohou seznamovat s obory jako matematika, výtvarné umění, astrologie a jiné obory."

Nově budou v kapli budou probíhat také komentované prohlídky pro veřejnost.

Petra Filipová, Odbor školství a kultury, Frýdlant nad Ostravicí: "Spousta občanů o existenci této krásné kaple nemá ani tušení a to je poměrně škoda. Je naplánováno celkem 6 termínů, první je již tento týden a poslední v červnu letošního roku. Po její opravě bychom ji rádi více zpřístupnili veřejnosti k různým kulturním, společenským akcím, neboť se domníváme, že větší pozornost si kaple určitě zaslouží."

Na komentované prohlídky můžete přispět dobrovolnou částkou do sbírkové pokladničky určené pro rekonstrukci, která se nachází přímo v kapli.

Nahlásit chybu


K tématu
SANITKA.ORG s.r.o. - Jablunkov
Jablunkov
od 21 000 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail