Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Participativní rozpočet ve Frýdlantu nad Ostravicí

Historicky první veřejné projednávání projektů participativního rozpočtu proběhlo 31.3.2022 ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Posledního března proběhlo v kinosále Kulturního centra ve Frýdlantu nad Ostravicí historicky první veřejné projednávání projektů participativního rozpočtu 2022.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "My jsme rádi, že veřejnost má zájem předkládat své návrhy do participativního rozpočtu, že si víceméně našli svůj čas, nebo ten čas na to, zpracovat návrh a právě dnes ho přijdou prezentovat veřejnosti. Myslím si, že lidé mají prima nápady."

Město má pro letošní participativní rozpočet vyčleněno půl milionu korun.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Dle pravidel jeden návrh, jeden projekt může být v hodnotě maximálně 250 000,-Kč. Vychází to tak plus mínus na dva projekty."

Hlasování bude probíhat od poloviny dubna do poloviny května prostřednictvím Mobilního rozhlasu. Realizace by pak měla proběhnout na podzim.

David Pavliska (PRO FRÝDLANT), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: "Každý může dát svůj hlas právě tomu návrhu, který se mu líbí nejvíce."
anketa: prezentující: "Dneska jsem tady prezentovala projekt paní Petry Baranové a byl to projekt jehož cílem měla být obnova asfaltového povrchu jednoho staršího dětského hřiště mezi panelovými domy v podstatě v centru města."
anketa: prezentující: "Já jsem prezentoval také obnovu dětského hřiště na ulici Komenského. Je to místo, kde již v minulosti hřiště bylo avšak zaniklo a je to velice hustě obydlená oblast a bylo by vynikající, kdyby se tam znovu obnovilo."
anketa: prezentující: "Prezentoval jsem projekt rozšíření dětského hřiště na Lubně. Stávající hřiště je využíváno dětmi a chceme rozšíření hřiště o koš na basketbal, dvě pružinové houpačky pro děti a opravu sítí na brankách fotbalových."
Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

ARMEX FRÝDEK-MÍSTEK s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

DENIM TRADE s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 15 800 Kč/měsíc

Detail