Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nová kniha a výstava dětských obrázků na téma beskydských bájí a pověstí

V Kulturním centru ve Frýdlantě nad Ostravicí je až do konce letních prázdnin výstava dětských obrázků na téma beskydských bájí a pověstí. O nich je i nová kniha, která si na vernisáži prošla křestem.

Renáta Kotalová, Turistické informační centrum Frýdlant nad Ostravicí: “Máme tady vernisáž obrázků, které malovaly děti škol mikroregionu Frýdlantsko a zároveň děti z polského partnerského města Bílsko-Bělé. Tématem byly beskydské báje a pověsti. Takže tady můžeme vidět a obrázky žáků základních škol, ale i Základní umělecké školy Leoše Janáčka ve Frýdlantě nad Ostravicí. Tyto děti namalovaly úplně profesionální obrázky, ze kterých jsme sestavili omalovánku a obrázky dětí základních škol jsme použili do knihy, kterou jsme nazvali Pověsti a báje z beskydského kraje. A tuto knihu jsme tady dneska pokřtili. Na vernisáž jsme pozvali autora pověstí. Protože ty pověsti už jsou sesbírané, proto jsme oslovili pana Jaromíra Poláška, který nám dal souhlas, abychom jeho sebrané pověsti mohli použít. Potom jsme na vernisáž pozvali Lašského krále Zdeňka Viluše I. Krulikovského. Oba pak knížku společně pokřtili. Zatančil a zazpíval soubor Lašánek paní Jany Foldynové. Knížka nebude prodejná. Nebude k dostání na našich pultech informačních center. My jsme ji tvořili pro obce mikroregionu, takže ty knihy dáme starostů a do informačních center, aby tou knihou prezentovali region.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyČeská distribuční k.s. - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 4 050 do 8 100 Kč/měsíc

Detail

Bartoň a Partner s.r.o. - pracoviště Nošovice, KONTAKTNÍ OSOBA PhDr. Martin Dudák, tel. 735 171 157, martin.dudak@bartonapartner.cz
Nošovice
od 6 000 Kč/měsíc

Detail

Podané ruce - osobní asistence - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 20 600 Kč/měsíc

Detail