Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na letišti ve Frýdlantu nad Ostravicí nacvičovali havárii letadla

Jednalo se o simulaci pádu letadla, která byla součástí akce pro děti s názvem Zlatohrá(d)tky.

Vítání léta může mít spoustu podob a 1. stupeň Základní školy Komenského ve Frýdlantu nad Ostravicí přivítal toto léto trošku netradičně, ale za to tradiční akcí s názvem Zlatohrá(d)tky.

Renata Tobolová, učitelka 1. stupně ZŠ Komenského, Frýdlant nad Ostravicí: "Je to taková sportovní soutěž pro děti prvního stupně. Děti šlapaly trasu od školy, až tady na Frýdlantské letiště, po trase je čekalo mnoho zajímavých úkolů a tady na letišti se setkaly se všemi složkami záchranného integrovaného systému: hasiči, policie, záchranáři."

Program pro děti byl nabitý, od ukázky cvičení policejních psů, přes vyproštění zraněného z havarovaného vozu, až po simulaci pádu letadla.

Renata Tobolová, učitelka 1. stupně ZŠ Komenského, Frýdlant nad Ostravicí: "Mohly tady vidět všechno složky integrovaného záchranného systému, to znamená policii České Republiky se svými vozidly, cvičení služebních pejsků, mohly vidět hasiče z Frýdku-Místku, hasiče z Nové Vsi, mohly vidět záchranáře z horské služby."

Zlatohrá(d)tek se zúčastnilo zhruba 240 dětí a co je na akci bavilo nejvíce?

anketa: účastníci akce Zlatohrá(d)tky: "Nejvíce se mi tu líbily bubliny. Nejvíce bubliny. Mě se nejvíc líbila tahle ta pěna. Mě se líbilo, jak tam ti hasiči ukazovali ty věci. Jak jsme mohli jezdit v té čtyřkolce. Mě se líbila cesta sem, to bylo úžasné."

Vyvrcholením celé akce bylo vyhlášení vítězů a předání putovního poháru, který na další rok získala třída 3. A.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy