Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamery natočily ve Frýdlantu zloděje elektrokola. Pomozte ho dopadnout

Zloději dokáží být velmi pohotoví a proto je nutné neustále dávat pozor na své věci. Tuto zásadu nedodržel majitel elektrokola z Frýdlantu nad Ostravicí, který ho nechal bez dozoru i zámku stát přímo před obchodem. Zloděje natočily kamery.

Bohužel žijeme v době, kdy je nutné neustále dávat pozor na své věci. Nikdy nevíte, kdy si vás vyhlédne zloděj a připraví vás o něco cenného. Obzvlášť pozorní by měli být také majitelé jízdních kol, jejichž cena se často pohybuje v desítkách tisíců korun. Pokud si pozor nedáte, může se vám stát to, co muži ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: "Policisté z obvodního oddělení Frýdlant nad Ostravicí prověřují okolnosti přečinu krádeže. Skutku se dopustil dosud neznámý pachatel, který 12. července 2022 v odpoledních hodinách odcizil nezajištěné jízdní elektrokolo, které stálo před prodejnou na ulici."

Policisté nyní muže z videozáznamu hledají. Krádež se stala na ulici Padlých Hrdinů a ukradeno bylo kolo Author Elevation.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MS kraje: "Pro dosažení účelu trestního řízení policisté v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti osoby či možného svědka události z fotografií či videozáznamu. Žádáme veřejnost, která by mohla k totožnosti muže poskytnout jakékoliv informace, aby se obrátila na linku 158, případně na nejbližší policejní služebnu."

V této souvislosti policie připomíná, že je důležité pořídit si zámek a pokud kolo nemáte na očích, používat ho. Nejoblíbenější jsou řetězové zámky, které jsou pevné a cenově dostupné.

Radim Souček, prodejce sportovních potřeb, Madeja sport: "Nejméně bezpečné jsou lankové zámky, které jsou vysloveně tenké. O něco bezpečnější jsou lankové v různých větších šířkách 6, 8, 10, 12 mm. Potom jsou různé řetězové zámky. Cyklisté si také mohou vybrat, zda chtějí zámek na kód či na klíč." 

Nezapomeňte, že v mnoha případech dělá zloděje příležitost a i malý zámek s tenkým lankem je lepší, než žádný. 

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyMedela-péče o seniory, o.p.s. - Frýdlant nad Ostravicí
Frýdlant nad Ostravicí
od 20 500 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Střední škola, Základní škola a Mateřská škola, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště
Frýdek-Místek
od 30 000 do 39 000 Kč/měsíc

Detail

Hyundai Glovis Czech Republic s.r.o. - pracoviště průmyslová zóna, areál Hyundai
Nošovice
od 75 000 Kč/měsíc

Detail