Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ve Frýdlantu nad Ostravicí stále aktivně hledají pěstouny

Odbor sociálních věcí organizuje opět v Městské knihovně každoroční besedu k náhradní rodinné péči

Odbor sociálních věcí Městského úřadu ve Frýdlantu nad Ostravicí se dlouhodobě a hlavně aktivně snaží mezi občany propagovat náhradní rodinnou péči.

Kateřina Illésová, sociální pracovnice pro náhradní rodinnou péči: "Jsme rádi, že se nám podařilo natočit osm dílů video spotů s našimi pěstouny s názvem Dokázali změnit svět, aspoň některým dětem."

Pěstoun má, na rozdíl od osvojitele, k dispozici tým odborníků, na který se může obrátit, náleží mu za výkon jeho funkce finanční odměna, má bezplatný přístup k různým školením, získá přátele mezi dalšími pěstouny a plno nových zkušeností a zážitků.

Kateřina Illésová, sociální pracovnice pro náhradní rodinnou péči: "Mnozí občané znají pouze termín osvojení – adopce. O pěstounské péči nemají tolik informací. Pěstounská péče je státem podporovaná péče o děti, které nemohou být vychovávány ve vlastní rodině."

Pokud vás zajímá, kdo se může stát pěstounem? Co je náhradní rodinná péče? Jakým proškolením musí pěstoun projít a jakou finanční podporu za svou záslužnou činnost dostává? Přijďte na Besedu k náhradní rodinné péči, která se uskuteční 13.10.2022 v 17:00 hodin v Městské knihovně ve Frýdlantu nad Ostravicí.

Kateřina Illésová, sociální pracovnice pro náhradní rodinnou péči: "My hledáme super mámy a super táty, kteří dokážou dětem změnit svět."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyTOZOS spol. s r.o. - pracoviště Dolní Tošanovice (areál výkrmny prasat a kuřat)
Dolní Tošanovice
od 24 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail

Pedagogicko-psychologická poradna, Frýdek-Místek, příspěvková organizace - pracoviště Frýdek-Místek
Frýdek-Místek
od 32 820 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry