Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Netradiční soutěž v požárním útoku PS-8 cup

Na půdě hasičské zbrojnice sboru dobrovolných hasičů z Nové Vsi proběhla 24.září netradiční soutěž v požárním útoku s názvem PS-8 CUP.

Tomáš Kubala, pořadatel soutěže: "Vznikla tady z historického hlediska, protože jsme se snažili využít historické stříkačky PS-8, se kterou tím pádem soutěžíme a principem té soutěže není zvítězit jenom časově, ale taky pobavit diváky."
Jan Foldyna, spoluzakladatel soutěže: "Je to soutěž, které se mohou zúčastnit i děti. Proto jsme použili starou techniku, jako je stříkačka PS-8, která už by dávno měla být v důchodu a použili jsme kvůli dětí desítky hadice. Je to hlavně pro děti a pro dospělé, kteří mají rádi srandu a hasičinu."

O tom, že je soutěž opravdu netradiční a má pobavit svědčí fakt, že by družstva měla mít na sobě převleky.

Tomáš Kubala, pořadatel soutěže: "Na začátku se ty družstva připraví do svých převleků, samozřejmě máme tu i družstva, které se nepřevlékají, ale ty tím pádem jsou na tom bodově hůře, než ty, které ten převlek mají. No a ti soutěžící, když se převléknou, tak potom na základě vylosovaného startovacího čísla nám předvedou na čas svůj požární útok. TI závodníci nejdříve to nářadí musí roznést, nastartovat tu historickou stříkačku pákou, po cestě je ještě překážka, pod kterou musí provléct hadici a nakonec teda sestříknou ty terče."

Soutěž se koná každoročně a vždy dokáže zaujmout originalitou a kreativitou soutěžících.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy