Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Pod vánočním stromem stojí nový vyřezávaný betlém

Za společného odpočítávání byl ve Frýdlantě nad Ostravicí rozsvícen vánoční strom. Lidé se mohou těšit také z nového betlému.

Pavla Dvořáková, odbor školství a kultury, MÚ Frýdlant nad Ostravicí: “Před rozsvěcování vánočního stromu se nám podařilo slavnostně odhalit vyřezávaný betlém, kterým jsem podpořili 21. ročník řezbářského sympozia ve Frýdlantu nad Ostravicí. Tento projekt byl podpořen z dotace výzvy Interreg 5a Česká republika - Polsko. Role koordinátora a hlavního řezbáře se i v 2. ročníku ujal Martin Bořuta, velmi mladý a nadějný řezbář.”
Martin Bořuta, řezbář: “Dělal jsem to s kolegou Januszem Wędzichou. Ten tvořil ovečky a já dělal svatou rodinu. betlém je vytvořený z lipového dřeva a je impregnovaný přírodním olejem vůči povětrnostním podmínkám, takže životnost se prodlouží. Tvorbu nechali na nás, domluvili jsme se, v jakém stylu to budeme dělat, jelikož já jsem dělal svatou rodinu, tak ty figury vždycky dělám v pohybu, aby nebyly strnulé, ať netrčí jenom ruka z kabátu. Takže jsem se snažil udělat i drapérie, aby ta socha žila.”
David Pavliska (Pro Frýdlant), místostarosta Frýdlantu nad Ostravicí: “Rozsvícení vánočního stromu je tradiční akce Kulturního centra a města Frýdlant. Po dvou letech covidu jsme se konečně mohli setkat ve velkém počtu a hlavně v klasickém rozpoložení, kdy máme vystoupení jednotlivých spolků, mateřinek, škol a jiných vystupujících. A jsme moc rádi, že se to letos opravdu povedlo, je krásné počasí, hodně lidí, spousta zábavy a hodně stánků. Takže zase příští rok se budeme zase těšit.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy