Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár pily ve Frýdlantu nad Ostravicí zaměstnal 20 jednotek hasičů

Frýdlant nad Ostravicí |

V sobotu ráno vypukl na pile ve Frýdlantu nad Ostravicí velký požár. Na místo se postupně sjelo 20 jednotek hasičů. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Městem se šířil hustý černý dým. Hasiči evakuovali 75 lidí z přilehlého obchodního střediska. Po zhruba dvou hodinách byl požár lokalizován. Škoda byla odhadnuta na 7 milionů korun.

Hasičům byl požár ohlášen v 7:30 hodin. O události informovali přímo z místa v 8:00 hodin.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hořelo ve druhém nadzemním podlaží a zasažena byla i střecha. Pracovali jsme na tom, abychom zastavili šíření požáru podkrovím, zasahovali jsme z vnitřní části objektu. Vodu na požářiště jednotky dovážely cisternami ze tří čerpacích stanovišť - kromě vodovodního řadu hasiči plnili cisterny i z řeky a potoku."

Na místě nebylo evidováno žádné zranění. Hasiči ale v 9:00 hodin nařídili evakuaci nedalekého obchodního střediska.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Šíření požáru tam nehrozilo. Problémem byl hustý kouř, který se šířil daným směrem. Evakuováno bylo 75 osob."

Po 9:00 hodině už u požáru zasahovalo dvacet jednotek hasičů, 27 kusů techniky a tři výškové techniky. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Část střechy objektu se propadla. Na místo byla povolána chemická laboratoř, která měřila zplodiny hoření v ovzduší. Objekt má rozměry 15 x 80 metrů.

Hasiči v průběhu zásahu vynesli z budovy několik tlakových lahví, které následně ochlazovali na otevřeném prostranství."

Zasahující jednotky svým zásahem rovněž úspěšně bránily rozšíření požáru na vedlejší objekty, které byly se zasaženou budou spojeny buď stavebně, nebo technologickými mosty. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Požár se podařilo dostat pod kontrolu krátce před půl desátou. Hasiči museli následně ještě rozebírat poškozené konstrukce a provádět dohašovací práce, pomocí termokamery hledali místa, ze kterých se mohly plameny ještě šířit."

Škoda byla předběžně odhadnuta na 7 milionů korun. Příčinu požáru hasiči zjišťují.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "V ovzduší nebyly naměřeny koncentrace nebezpečných látek, které by překračovaly povolenou mez."

V průběhu odpoledne byl redukován počet jednotek i čerpacích stanovišť. Po 19. hodině hasiči oznámili, že požár byl zcela zlikvidován.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Místo opustila poslední výšková technika, automobilová plošina. Do rána bude na požářiště dohlížet místní dobrovolná jednotka."

V neděli ráno budou na místě pracovat vyšetřovatelé hasičů, kteří budou dál zjišťovat příčiny vzniku požáru.

Nahlásit chybu


K tématu

V cykloservisu v Českém Těšíně hořelo elektrokolo, škoda je milion korun

4. května 2023 12:32 | Český Těšín | Jiří Cileček

Hasiči zasahovali u náročného požáru v Českém Těšíně. V noci z úterý na středu začalo v cykloservisu hořet elektrokolo. Následný požár způsobil škodu zhruba milion korun.

Hasiči a policisté zachránili muže z hořícího bytu v Ostravě

22. dubna 2023 14:34 | Ostrava-město | Jiří Cileček

V sobotu krátce po půl jedenácté dopoledne, vyjely tři hasičské jednotky k požáru bytu v ostravské části Hrabová. Po příjezdu hasiči, ve spolupráci s již přítomnými policisty, vnikli do bytu a vytáhli muže, který se z bytu nestihl sám dostat. Hasiči také z bytu zachránili také tři kočky.

Požár budovy v Bílovci napáchal škodu za 650 tisíc korun

23. dubna 2023 17:02 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V neděli krátce před polednem, vyjely čtyři jednotky hasičů k požáru budovy, která sloužila jako uložiště osobního majetku obyvatel přilehlého bytového domu, ve městě Bílovec na Novojičínsku. S vyklízením vyhořelé budovy pomáhal hasičů i smykem řízený nakladač.


Obyvatelé Karviné oslavili na náměstí Den Země. Rozhodovali i ve výtvarné soutěži

Na Masarykově náměstí se konal Den Země, jedna z dalších tradiční akcí, které pořádá město Karviná s několika dalšími organizacemi společně.

Kynologové z Frýdlantu nad Ostravicí pořádali Memoriál J. Kaštovského

V kynologickém areálu ve Frýdlantě nad Ostravicí se konal 28. ročník Memoriálu Kaštovského, v jehož disciplínách museli své dovednosti prokázat nejen psi, ale také jejich vůdci.

111 vyloučených z MHD při noční razii v Ostravě, nejčastěji jeli bez lístku

Včera 10:01 | Ostrava-město | Jiří Cileček

903 zkontrolovaných cestujících v celkem 35 spojích, a z toho 111 vyloučených pasažérů za nedodržování přepravních podmínek. To jsou výsledky kontrolní bezpečnostní akce asistentů přepravy Dopravního podniku Ostrava (DPO) a strážníků Městské policie Ostrava (MPO), která proběhla v noci z pátku na sobotu. Noční akce probíhala na tramvajových linkách v Ostravě-Jihu a tramvajových linkách v centru města.

20 kubíků odpadu vysbírali krajští úředníci z okolí Heřmanického rybníka v Ostravě

Včera 10:33 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do akce Ukliďme Česko, která se koná u příležitosti Dne Země. Přes 30 lidí uklízelo kolem Heřmanického rybníka v Ostravě.

Děti ze ZŠ a MŠ Prameny se seznámily s hrdiny FAST. Naučily se rozpoznávat příznaky mrtvice

Děti z karviné základní a mateřské školy Prameny zažily nevšední vyučovací den. Učily se rozpoznat příznaky cévní mozkové příhody prostřednictvím programu Hrdinové Fast.

V porubské ZŠ Dětská proběhla oblíbená interaktivní výstava Svět fantazie z kostek

19. dubna 2024 14:39 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Už pošesté se v Porubě uskutečnila výstava modelů ze stavebnice Lego nazvaná Svět fantazie z kostek. Probíhala v prostorách Základní školy Dětská a opět byl o ni velký zájem.

U Dolních Tošanovic začal za jízdy hořet autobus na zemní plyn

19. dubna 2024 19:53 | Celý MS kraj | Jiří Cileček

V pátek dopoledne vyjely tři jednotky hasičů k požáru autobusu na zemní plyn na okraj Dolních Tošanovic na Frýdecko-Místecku. V autobuse jeli čtyři lidé, kteří ho stihli včas opustit. Po uhašení hasiči pomáhali při odtahu autobusu a uklidili komunikaci, která byla během zásahu neprůjezdná.

Policisté se v pátek zaměřili silniční piráty. V MS kraji se měřilo na desítkách silnic

19. dubna 2024 10:46 | Celý MS kraj | Tomáš Kořistka

Policisté v pátek provedli v celé naší zemi monstrózní dopravní akci, zaměřenou na silniční piráty, kteří jezdí rychle. V Moravskoslezském kraji měřili například v Petřvaldu na Karvinsku, kde řidiči často překračují povolenou padesátku.

Ministerstvo schválilo záměr stavby Severního spoje. Ostrava o propojení Poruby a centra usiluje dlouho

19. dubna 2024 12:02 | Ostrava-město | Tomáš Kořistka | Ostravské minuty

Dobrá zpráva pro Ostravu přišla z ministerstva dopravy. Záměr výstavby tzv. Severního spoje, který propojí Porubu a centrum města je schválen. Investorem stavby je Moravskoslezský kraj.

Marica už nebude strašákem Poruby. Po letech trápení se mění na bytový dům

19. dubna 2024 14:32 | Ostrava-Poruba | Yvona Fajtová | Expres Ostrava-Poruba

Marica. Ruina, která několik let strašila obyvatele porubského 5. obvodu, se konečně mění k lepšímu. Poté, co získala nového majitele, vzniká tady moderní bytový dům.

Sezóna Beskydských farmářských trhů ve Frýdku-Místku začne letos dřív

Frýdek-Místek opět připravilo další sezónu oblíbených Beskydských farmářských trhů. Letos začínají ještě dříve než loni a probíhat budou vždy jednou za 14 dní. Sezónu pak tradičně završí na konci listopadu oblíbená zabijačka.

Zelené parkoviště na Slezské ve Frýdku-Místku má být hotové ještě letos

Výstavba nového parkoviště na sídlišti Slezská ve Frýdku-Místku je před spuštěním. Místo zde najde na čtyři desítky aut. Stavba by měla začít do konce května a hotovo má být ještě letos. Parkoviště bude zasazeno do zeleně, aby se nenarušoval ráz okolí betonovou plochou.

Dívka poděkovala členům IZS za záchranu. Vytáhli ji z řeky Ostravice ve Frýdku-Místku

Chtěla chytit padající mobilní telefon, jenže uklouzla a skončila pod splavem v řece Ostravici. Mladá dívka pak se štěstím ve vodě dlouhé minuty čekala na záchranu. Tu nakonec díky perfektní spolupráci bleskově zvládli strážníci, policisté a hasiči.

Frýdek-Místek udržuje tradici Podbeskydského ještěra

17. dubna 2024 21:46 | Frýdek-Místek | Tomáš Tikal | Studuj u nás

Podbeskydský ještěr je už zavedená značka soutěže mladých cukrářů. Pořádá ji SŠ gastronomie, oděvnictví a služeb ve Frýdku-Místku a rovněž na letošním ročníku jsme mohli obdivovat umění cukrářských talentů.

Dívka se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Zachránili ji policisté a hasiči

Strážníci, policisté a hasiči zachraňovali 21letou dívku, která se topila v řece Ostravici ve Frýdku-Místku. Díky perfektní spolupráci a také velkému štěstí se dívka neutopila pod jezem. Dlouhé minuty totiž čekala na záchranu, než si jí někdo ve vodě všimne.

O vodě se školáci z Nové Vsi na Den Země učili v planetáriu

Děti ze základní školy v Nové Vsi se u příležitosti Dne Země učily v mobilním planetáriu, které bylo postavené v tělocvičně.

Požár pily ve Frýdlantu nad Ostravicí zaměstnal 20 jednotek hasičů
Vydáno 30. března 2024 8:06, Frýdlant nad Ostravicí, Jiří Cileček
V sobotu ráno vypukl na pile ve Frýdlantu nad Ostravicí velký požár. Na místo se postupně sjelo 20 jednotek hasičů. Byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu. Městem se šířil hustý černý dým. Hasiči evakuovali 75 lidí z přilehlého obchodního střediska. Po zhruba dvou hodinách byl požár lokalizován. Škoda byla odhadnuta na 7 milionů korun.

zdroj foto: HZS MSK

Hasičům byl požár ohlášen v 7:30 hodin. O události informovali přímo z místa v 8:00 hodin.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hořelo ve druhém nadzemním podlaží a zasažena byla i střecha. Pracovali jsme na tom, abychom zastavili šíření požáru podkrovím, zasahovali jsme z vnitřní části objektu. Vodu na požářiště jednotky dovážely cisternami ze tří čerpacích stanovišť - kromě vodovodního řadu hasiči plnili cisterny i z řeky a potoku."

Na místě nebylo evidováno žádné zranění. Hasiči ale v 9:00 hodin nařídili evakuaci nedalekého obchodního střediska.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Šíření požáru tam nehrozilo. Problémem byl hustý kouř, který se šířil daným směrem. Evakuováno bylo 75 osob."

Po 9:00 hodině už u požáru zasahovalo dvacet jednotek hasičů, 27 kusů techniky a tři výškové techniky. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Část střechy objektu se propadla. Na místo byla povolána chemická laboratoř, která měřila zplodiny hoření v ovzduší. Objekt má rozměry 15 x 80 metrů.

Hasiči v průběhu zásahu vynesli z budovy několik tlakových lahví, které následně ochlazovali na otevřeném prostranství."

Zasahující jednotky svým zásahem rovněž úspěšně bránily rozšíření požáru na vedlejší objekty, které byly se zasaženou budou spojeny buď stavebně, nebo technologickými mosty. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Požár se podařilo dostat pod kontrolu krátce před půl desátou. Hasiči museli následně ještě rozebírat poškozené konstrukce a provádět dohašovací práce, pomocí termokamery hledali místa, ze kterých se mohly plameny ještě šířit."

Škoda byla předběžně odhadnuta na 7 milionů korun. Příčinu požáru hasiči zjišťují.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "V ovzduší nebyly naměřeny koncentrace nebezpečných látek, které by překračovaly povolenou mez."

V průběhu odpoledne byl redukován počet jednotek i čerpacích stanovišť. Po 19. hodině hasiči oznámili, že požár byl zcela zlikvidován.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Místo opustila poslední výšková technika, automobilová plošina. Do rána bude na požářiště dohlížet místní dobrovolná jednotka."

V neděli ráno budou na místě pracovat vyšetřovatelé hasičů, kteří budou dál zjišťovat příčiny vzniku požáru.

Zdroj: https://polar.cz/zpravy/frydeckomistecko/frydlant-nad-ostravici/11000042335/pozar-pily-ve-frydlantu-nad-ostravici-zamestnal-20-jednotek-hasicu