Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rozsvícení vánočního stromu a jarmark v Jablunkově

  • Jablunkov,

Adventní období začalo v Jablunkově už 30. listopadu rozsvícením vánočního stromu. V neděli 15. prosince město pořádalo vánoční jarmark.

Obě akce na Mariánském náměstí doprovázel bohatý kulturní program. Lidé tam také čerpali inspiraci na vánoční dárky a setkávali se s přáteli. 

“Začali jsme na rozsvícením vánočního stromu a dneska máme vánoční jarmark přímo na rynku, takže za to jsem moc rád. Vidíte lidé přišli,” řekl starosta Jablunkova Jiří Hamrozi (KDU-ČSL).

“Jablunkovské centrum kultury a informací (JACKi) připravilo pro občany i návštěvníky města Jablunkova dvě akce ve spolupráci s Domem dětí a mládeže. 30. listopadu jsme rozsvítili vánoční strom tady na náměstí. Měli jsme anděly na chůdách, divadlo pro děti, vystoupily děti z místních základních škol. Vánoční jarmark se nese v duchu partnerských měst. Spolupracujeme s městem Wisla, přijeli k nám řemeslníci se svými výrobky, kapela Wisla a prezentují se místní spolky v rámci regionální značky Górolsko Swoboda,” přiblížila program ředitelka JACKi Gabriela Niedoba. 

Letošní novinkou v Jablunkově je vyřezávaný betlém. 

“Jeho tvůrcem je paní Agáta Valalíková, řezbáři z Wisly, a pan Jiří Cieslar z Návsí. Tento betlémek můžou návštěvníci jarmarku zhlédnout na Mariánském náměstí, bude tady po dobu svátků. Máme tam zvířátka, svatou rodinu, tři krále,” dodala ředitelka Niedoba. 

“Všem obyvatelům Jablunkova přeji krásné vánoční svátky, ať mají čas na své rodiny, na své přátele, na své blízké a do roku 2020 přeji zdraví, štěstí, boží požehnání a všechno dobré,” popřál starosta Jiří Hamrozi.

Nahlásit chybu

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků