Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jablunkovské JACKi vystavuje obrazy dětí s handicapem

  • Jablunkov,

Výstavu obrazů dětí s hendikepem pořádá v těchto dnech v Jablunkovském centru kultury a informací tamní Dům dětí a mládeže.

“Dneska jsme se sešli na vernisáži obrazů a kreseb dětí s handicapem. Tyhle obrázky vznikly na základě workshopů, které pořádá pod hlavičkou DDM. Vedu to já a scházíme se v ateliéru, který je ve školce v Bezručově ulici. Tyhle ty workshopy byly vždycky jednou za měsíc a byly tematicky zaměřené. A z těchto obrázků, které jsem nechtěla dát jenom do šuplíku, vznikla tahle ta výstava. Takže jsem chtěla pozvat lidi a vykřičet do světa, jací jsou dobří, ať jsou skvělí a jestli to jsou umělci,” řekla vedoucí kurzů Zuzana Karpecká.

Workshopů se účastnily děti s různým stupněm postižení, například s downovým syndromem, svalovou atrofií nebo autismem. 

“Každý měsíc jsme měli určené jedno téma, byli to například andělé, skřítci a další.  Ti andělé jsou vystavitelní úplně všichni, nic jsem z toho nemohla vyřadit,” dodala Karpecká.

“Já nejraději maluji anděly, domy a auta,” řekl Karel. 

“ Já jsem nakreslil žirafu a skřítka,” pochlubil se Michal. 

“Malý je tím kreslením úplně fascinovaný. Když jsme se dověděli, že Zuzka dělá worshop pro děti s handicapem, tak jsme tam syna přihlásili. Strašně se mu to zalíbilo a kreslí úplně neskutečně,” pochvalovala si Michalova maminka. 

“Já jsem moc ráda za tuhle výstavu, a to nejenom jako zastupitelka města, a jako něco co prezentuje naše město a ukazuje práci dětí, které nejsou až tak často zviditelňované, ale jsem ráda za tu výstavu hlavně jako pedagog, protože vím, jak těžká je práce s dětmi, které mají nějaký handicap, nebo potřebují nějaký zvláštní přístup. Všechna tahle ta díla mi přijdou úžasná, spontánní a poučná pro nás,” uvedla učitelka a členka jablunkovského zastupitelstva Marie Byrtusová (KDU-ČSL).

Výstavu mohou lidé navštívit každý den provozu informačního centra.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy