Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Za krádež zeleniny z cizí zahrady na Jablunkovsku hrozí zloději až dva roky vězení

  • Jablunkov,

Doposud neznámý zloděj doslova vyplenil zahradu 70leté seniorce z Jablunkovska. Ukradl téměř veškerou zeleninu i pár malých spotřebičů z garáže vedle. Za šestitisícovou škodu mu teď hrozí až dva roky vězení.

Zloděj zřejmě nechtěl ztrácet čas pěstováním vlastní zeleniny, proto si pro ni přišel na cizí zahradu. Krást přišel v noci na začátku tohoto týdne na zahrádku poblíž rodinného domu na Jablunkovsku.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Pachatel nejdříve překonal oplocení pozemku a následně si ze zahrady odnesl červené i bílé zelí, květák, pastinák, červenou řepu, kedlubny, červené papriky a cibuli."

70leté majitelce tak zmizelo hned několik desítek kilo čerstvě vypěstované zeleniny. Aby toho nebylo málo, z garáže poblíž zahrady si ještě například odnesl rychlovarnou konvici s toustovačem. Celkem tak způsobil škodu za více než 6 tisíc korun.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Za přečin krádež a přečin porušování domovní svobody může být pachatel potrestán až dvouletým trestem odnětím svobody."

V případě, že ho policie dopadne, bude tak zřejmě jedním z posledních zlodějů, kteří mohou jít za takovou krádež do vězení. Od 1. října totiž začal platit nový zákon, podle kterého budou krádeže se škodou do 10 tisíc korun pouze přestupky, za kterého bude hrozit jen pokuta. Hranice škody pro trestný činu se totiž zvedla z dosavadních pěti tisíc právě na deset tisíc korun.
Stavby Střechy Komíny s.r.o. - pracov. Třinec
Třinec
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Active Colour s.r.o. - pracoviště
Frýdek-Místek
od 4 000 do 16 000 Kč/měsíc

Detail

Bohemia Marten Plus s.r.o. - pracoviště LIDL Horymírova a Frýdlantská
Frýdek-Místek
od 12 600 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků