Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nákaza omezuje chod radnic na Jablunkovsku, pomáhají si navzájem

  • Jablunkov,

Průběžně přijímaná opatření v souvislosti s pandemii koronaviru Covid-19 působí problémy také v životě měst a obcí v Beskydech a podhůří. Jednotlivé radnice si s jejich překonáváním vzájemně pomáhají a oceňují také pomoc Moravskoslezského kraje.

V menších obcích a městech stačí jeden nakažený úředník a chod radnice může být citelně ochromen nařízenou karanténou. Úřady proto přijímají preventivní opatření, aby důsledky byly co nejmenší.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Na našem městském úřadě tady v Jablunkově přijímáme už různá opatření od září, když byla vydána různá omezení, popřípadě nějaké vyhlášky a různé změny. Jeli jsme na nějaký provoz utlumený, v pondělí jsme měli třeba dopoledne, ve středu odpoledne. Jinak jsme měli uzavřenou radnici a byli jsme na telefonech. Takže, když někdo třeba něco nutně potřeboval vyřídit, měli jsme tam informace, na které číslo si může zavolat. Přišel k němu člověk, převzal si ho, takže měli jsme i kontrolu, kdo se na pohybuje na budovách města.”

Stejně, jako se často mění vládní nařízení, musí na ně reagovat zástupci radnic.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Co se týče nejnovější opatření, tak jsme udělali tam, kde jsou dva pracovníci v jedné kanceláři, tak jsme dali střídavý provoz tak, aby nedocházelo k nějakému nakažení nebo přenosu od nějakých infikovaných osob. A pak jsme se rozhodli taky udělat nějaké opatření u těch, kteří mají nějaké příznaky, tak jsme je posílali rovnou domů, aby se vyléčili, popřípadě navštíví lékaře a šli na testy. Pokud se u nich prokázala nějaká pozitivita, co se týče covidu, tak jsme poslali všechny do karantény a všechny, kteří byli s nimi v kontaktu.”

Jednotlivá města a obce si v problémech pomáhají navzájem.

Jiří Hamrozi (KDU-ČSL), starosta Jablunkova: “Jsme domluvení třeba s okolními městskými úřady, co se týče vyřizování některých agend, protože jsme museli nutně uzavřít některé odbory, tak jsme se domluvili, že u nás v Jablunkově zavřeme tyto odbory a přesuneme je třeba do Třince a v Třinci, když mají nějaké komplikace, tak reagujeme na to, že zas to vyřídíme tady u nás v Jablunkově. Tady na to bych zareagoval, že bych chtěl poděkovat Moravskoslezském kraji, protože jsme v kontaktu, každé pondělí máme s panem hejtmanem videokonferenci. Máme 22 obcí s rozšířenou působností a tam si vyměňujeme, co je třeba. Máme nějaké trasování, tak některé obce třeba vyčlení pracovníky na trasování, popřípadě zas někteří mají třeba s problémy s lékaři v nemocnicích, takže třeba někteří praktici pomáhají v krizových situacích.”

Nejčtenější zprávy

PR články

Více PR článků