Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Malého chlapce srazilo v Jablunkově na přechodu auto, vrtulník ho přepravil do nemocnice

  • Jablunkov,

Malého chlapce ve věku kolem devíti let srazilo v Jablunkově na přechodu pro chodce auto. Do nemocnice ho se středně těžkým poraněním hlavy transportoval vrtulník. Příčiny události vyšetřuje policie.

Vážná dopravní nehoda zaměstnala záchranáře i policisty v pondělí po 13. hodině v Jablunkově. Na přechodu pro chodce v ulici Nádražní srazilo osobní auto malého chlapce. Podle dostupných informací ve věku kolem devíti let.

Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Nezletilého chlapce srazilo osobní motorové vozidlo značky BMW, které řídila žena ročníku 1979. Z dosud zjištěných informací vyplývá, že řidička měla srazit chlapce v malé rychlosti."

Na místo přesto zamířil vrtulník letecké záchranné služby, který chlapce poté přepravil do nemocnice.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pacient byl v době našeho příjezdu při vědomí a komunikoval. Utrpěl středně těžké poranění hlavy, se kterým byl následně letecky přepraven na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice."
Karolína Bělunková, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Dechová zkouška u řidičky osobního vozu vykázala negativní hodnoty."

Okolnosti a příčiny dopravní nehody vyšetřují policisté. Podle lidí z okolí hrozí v místě nebezpečné situace téměř denně.

svědkyně: "Děti tam chodí přes přechod a řidiči na přechodu prostě nezastaví."
svědkyně: "Jela jsem než se to stalo, asi 10 minut předtím. Já zastavila a řidič na druhé straně nic. A ne jen on, další 3 auta projela."

Řidiči by měli být v těchto dnech více opatrní. Blíží se prázdniny a v ulicích se tak bude pohybovat více dětí, než je obvyklé. Horké počasí navíc může výrazně ohrozit soustředěnost za volantem.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy