Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranáři evidují v MS kraji za víkend enormní nárůst výjezdů

910krát vyjížděli záchranáři v Moravskoslezském kraji během soboty a neděle k různým událostem. Slunečné dny s tropickými teplotami přinesly nárůst zásahů nejen u interních obtíží, ale také u řady úrazů.

Běžně mají moravskoslezští záchranáři za den přibližně 360 výjezdů. První tropický víkend ale výrazně překročil průměrnou statistiku. V sobotu zaznamenali 440 výjezdů a v neděli dokonce 470, což znamená nárůst o zhruba třicet procent.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Jen kolapsových stavů řešili moravskoslezští záchranáři od soboty rána sedm desítek. Nárůst byl také u pacientů s dechovými či kardiálními obtíženi. Zvýšen byl ale i počet úrazů, které si lidé přivodili při nejrůznějších pracovních činnostech, stejně jako volnočasových aktivitách."

Vzhledem k očekávaným dalším tropickým dnům vyzývají záchranáři ke zvážení míry fyzické zátěže a také její načasování – nikoliv přes poledne, kdy je teplota nejvyšší, ale třeba v ranních či večerních hodinách.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "To platí pro všechny, nejen děti a seniory či nemocné, což jsou skupiny, které jsou zvýšeně ohrožené. Zapotřebí je pamatovat na zvýšenou potřebu příjmu tekutin, které pocením ztrácíme. Dospělý by měl za den vypít 2-3 litry."

Vhodný je lehký a vzdušný oděv, v pořádku je pobyt v dobře větrané místnosti, ve stínu, eventuálně s proudem vzduchu, který náš organismus ochlazuje.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy