Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Jablunkově se po loňské pauze konal tradiční Jabkový den

  • Jablunkov,

V centru Jablunkova se konal tradiční Jabkový den. Na akci s bohatým programem se prezentovaly místní spolky.

Gabriela Niedoba, ředitelka JACKi: “Máme 1,5 tuny jablek, takže každý může ochutnat skvělý mošt z Moravy. Samotný Jabkový den je akce, která má takový sousedský charakter. Koná se každoročně v parku Antoniho Szpyrce za radnicí. Atmosféra je tady výborná, máme připraveny program jak pro děti, atrakce, jízda na konících, skákací hrad, každý si může z jablíček udělat mošt. Ještě bych podotkla, že k nám přijelo i partnerské město Gogolin s krásným programem a přivezli koláče, propagační materiály, krásnou koronu z pšenice a žita.”


Jabkový den je současně i dnem sociálních služeb, které se v parku představily veřejnosti. Letos byl Jabkový den navíc spojený s předáváním cen osobnostem města.

Luboš Čmiel (ANO), místostarosta: “Normálně tyto ceny předáváme na našem klasickém jarmarku přes léto, to znamená v červenci, ale tím, že byl covid, tak ty ceny předáváme teď na Jabkovém dni. Jabkový den je i dnem sociálních služeb, které tady máme a uvidíte v zadní části tohoto areálu služby, které poskytují dalším Jablunkově veškeré služby, takže jsme rádi, že je tady máme a za to jim moc děkujeme.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyLesní mateřská škola Malina z. s. - Komorní Lhotka
Komorní Lhotka
od 25 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail

Krajské ředitelství policie Moravskoslezského kraje - pracoviště RZ Cyrilka
Čeladná
od 17 300 do 23 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Bernatský - MyDva Kafé
Střítež
od 140 Kč/hod.

Detail

Dnešní premiéry