Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý řidič srazil v Jablunkově seniorku, bohužel na místě zemřela

  • Jablunkov,

Nehoda, která se možná vůbec nemusela stát. 75letá seniorka přecházela ulici v Jablunkově mimo přechod pro chodce a vzápětí ji srazil 44letý řidič. Žena i přes intenzivní pomoc záchranářů na místě bohužel zemřela. Jak se ale ukázalo, řidič nadýchal přes dvě promile.

Tragická dopravní nehoda se odehrála ve středu před půl pátou odpoledne v Jablunkově.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Řidič (ročník 1978) osobního motorového vozidla Škoda Octavia jedoucího po ulici Dukelské směrem k Mariánskému náměstí srazil chodkyni (ročník 1946) přecházející vozovku mimo přechod pro chodce z jeho levé strany."

Záchranáři byli na místě do tří minut, protože nedaleko mají výjezdové stanoviště. Z Třince dorazila také lékařská posádka.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Pětasedmdesátiletá žena zůstala po kolizi v bezvědomí a došlo k selhání jejího krevního oběhu. Záchranáři zajistili její dýchací cesty a umělou plicní ventilaci. Nakrátko se jim podařilo obnovit činnost srdce, avšak následně se stav pacientky opět zhoršoval, až do zástavy. Přes použití léků i přístrojového vybavení nebylo možno její život zachránit a na místě podlehla mnohočetným poraněním, která utrpěla."

Policisté mezitím zjistili, že řidič je poměrně dost opilý.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Provedená dechová zkouška na přítomnost alkoholu u řidiče vykázala přes dvě promile. Řidič byl umístěn k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici a byl u něj nařízen odběr krve. Věc si převzali třinečtí kriminalisté, kteří zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestných činů usmrcení z nedbalosti a ohrožení pod vlivem návykové látky."
Nahlásit chybu


K tématu
Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail

Marcela Jargašová - FERMONT - pracoviště
Třinec
od 25 000 Kč/měsíc

Detail